Pozitivní byla v provedení českolipského týmu zejména první třetina. V ní sice pěkně provedeným trestným střílením otevřel skóre Jakub Šárka, ale hned vzápětí reagoval na druhé straně po přihrávce od Krajcigra pohotový Ekl. Škoda několika dalších nevyužitých situací, během nichž se vyznamenal především hostující gólman Michajlovič.

Ve druhé části hry už měl favorit z Prahy herní převahu. Tu navíc klokani dokázali přetavit na základě několika slepených branek v tříbrankový náskok. Buršík, Punčochář a Růžek až příliš jednoduše dokázali v rychlém sledu zvýšit na 4:1 a od té doby Česká Lípa soupeřův náskok marně dotahovala. Dvakrát se však domácí dostali na dostřel dvou branek. Pokaždé se o to ze standardní situace postaral Jirsa, přičemž jeho druhý gól na 3:5 přišel ve vlastním oslabení. Nicméně zelenobílí ještě dokázali přesilovku v dalším pokračování využít zásluhou Pěničky a po další trefě Zezulky těsně před odchodem do šaten navýšili náskok už na 7:3.

Českolipští se ale nevzdali a také prvních deset minut závěrečné části odehráli se ctí. Tichý nejprve s přehledem proměnil trestné střílení, a i když se na druhé straně trefil Šebek, přesná trefa Kopiče držela Severočechy na rozdíl tří branek.

Dobrý dojem ze zápasu však domácí v závěrečných minutách utkání zcela zahodili. Po trefě Krbce z dálky se totiž roztrhl na straně Bohemians gólový pytel. Do otevřené obrany se na Chynu valil jeden útok za druhým a Pražané navyšovali své vedení až do podoby 14:5. Dvěma góly se v posledních minutách hry blýskl Ivan Tomčo, který byl posléze vyhlášen nejlepším hráčem Bohemians v zápase.

Pražané si tak po vysoké výhře 14:5 udrželi ve vzájemných duelech s Českou Lípou průměr vstřelených branek nad hranicí 10 gólů a jsou v tabulce na třetím místě. Česká Lípa stále ještě drží desáté místo, byť v následujících zápasech potřebuje nutně bodovat. Příležitost k tomu bude mít už v sobotu 30. ledna v domácí bitvě proti Spartě.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FbŠ Bohemians 5:14 (1:1, 2:6, 2:7)
Branky: 10. Ekl, 29. a 38. Jirsa, 46. Tichý z TS, 48. Kopič – 8. Šárka, 24. Buršík, 25. Punčochář, 28. Růžek, 31. a 58. Krebner, 28. a 53. Pěnička, 39. Zezulka, 46. Šebek, 53. Krbec, 55. a 57. Tomčo, 58. M. Forman.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 19:41.