Klokani jsou letos na pátém místě tabulky a zejména v posledních týdnech mají skvělou formu. Doposud dali za třináct zápasů celkem 99 branek a v posledních dvou atraktivních duelech přetlačili Black Angels a v poháru i Otrokovice. Pod vedením impulzivního trenéra Michala Jedličky navíc dlouhodobě prezentují hodně aktivní herní pojetí s množstvím střel a brankových příležitostí. 

Tým bodově táhnou zejména Matyáš Krebner a Jakub Šárka. Oba dva doposud nastřádali v Superlize celkem 27 bodů a Krebner je navíc se šestnácti góly nejlepším střelcem nedělního soupeře České Lípy. Mezi třemi tyčemi se vcelku pravidelně střídají Michal Kotouček a Tomáš Hyršl, svými statistikami ale zatím rozhodně nepatří ke špičce. 

Jak už bylo výše řečeno, Bohemians porazili Českou Lípu ve všech čtyřech dosavadních superligových duelech. Naposledy se oba týmy střetly v České Lípě, kde Klokani vyhráli 7:5. Před svým publikem však tradičně jednoznačně dominují a připsali si dvě vysoké výhry 11:4 a 12:5. Právě brankostroj domácího mužstva bude chtít českolipský celek v neděli co nejvíce udržet pod pokličkou. 

"Bohemians platí za tým vyznávající ofenzivní hru. V jejich zápasech padá tradičně spousta branek. Často zakončují své útoky střelou z prostoru nad velkým brankovištěm a to je pro soupeře často smrtelné. Naším cílem je tento příval zastavit," vypichuje trenérka Lenka Bartošová. 

Českolipští v posledních utkáních neprožívají plodné období. Tři superligové porážky v řadě mrzí o to více, že přišly s hratelnými soupeři okolo osmého místa tabulky. Bod si připsali pouze za porážku 7:8 po prodloužení s Hattrickem Brno. Ve středu navíc Česká Lípa vypadla také z Poháru českého florbalu, kde ve čtvrtfinále nestačila na Chodov poměrem 5:8. 

Utkání začíná v 17:00 v hale na pražské Děkance. Můžete ho pochopitelně sledovat i prostřednictvím on-line přenosu či video přenosu na stránkách florbalové unie. Pískat ho budou Jakub Furmánek a Vlastimil Šolc.