I tak ovšem Ivan Ponomarev na Českou Lípu zcela jistě nezanevře. Ani pro něj totiž nebylo rozhodování o přestupu do dresu regionálního českolipského rivala z Liberce určitě jednoduché. „V Lípě jsem strávil celkem šest let, což je zhruba polovina mého florbalového života v Česku. Dlouho jsem o přestupu přemýšlel, protože to je pikantní i vzhledem k rivalitě mezi oběma kluby. Navíc, kdyby v mé kariéře nebylo České Lípy, možná bych už florbal ani nehrál. Chci v kariéře ještě nějaký čas pokračovat a s rodinou, prací a dojížděním do Lípy už to pro mě bylo komplikované,“ říká nyní už bývalý českolipský gólman.

První angažmá v České Lípě se datovalo mezi roky 2012 až 2015. Poté se do okresního města vrátil v roce 2017, aby zde odchytal tři superligové ročníky. S Českou Lípou sice prožil několik zklamání v napínavých play-offových duelech o postup mezi tuzemskou klubovou elitu, zároveň ale byl u týmu i při postupu do Superligy, i když tehdy chytal rozhodující zápasy Jan Dvořák. „Co mi z působení v České Lípě utkvělo v hlavě nejvíc? Určitě postup do první ligy a následné týmové ostříhání Davida Marhana před klubovou halou. Dále pak samozřejmě postup do Superligy a performance našich fanoušků před kladenskou halou. Oboje řadím na stejnou úroveň,“ vzpomíná s úsměvem ruský brankář.

Jak už ale bylo výše zmíněno, nejen úspěchy bylo proloženo Ponomarevovo působení v českolipském klubu. Sám populární „Ivan“ lituje především toho, že se nepovedlo postoupit do Superligy o něco dříve a ve vhodnějším rozpoložení týmu. „Hodnotím to ze dvou rovin – týmové a individuální. Dovolím si říci, že Superliga v Lípě mohla být o dva nebo o tři roky dříve, než se nakonec stalo. Chybělo nám zapracování na důležitých detailech, což nemuselo trvat tak dlouho. Je tu ale také individuální rovina. Cítím, že jsem mohl nebo chtěl dát českolipskému florbalu více. Když si například vezmeme postup do Superligy, rozhodně jsem na tom chtěl mít větší podíl. V každém případě je mi ale ctí, že jsem u něj mohl být, ať už v bráně nebo na střídačce,“ vrací se k úspěšnému tažení play-off první ligy v roce 2017.

V Liberci ho nyní čeká v brankovišti náročná konkurence. Vybojovat si místo mezi několika kvalitními gólmany pro něj určitě příliš jednoduché nebude. „Nicméně konkurence byla veliká i v Lípě. Honza s Lukášem mě rozhodně nenechávali usnout na vavřínech. Kdybych na konkurenci připravený nebyl, možná bych byl pořád ještě někde v Moskvě. Návrat do Lípy nevylučuji. Motejl (Štěpán Motejzík) mi jednou říkal, že budu chytat až do padesáti, takže ještě nějaký čas mám. Samozřejmě by to ale muselo být přínosné pro obě strany," doplnil na závěr Ivan Ponomarev.

Ivanovi za jeho vynikající služby po celou dobu šestiletého angažmá na severu Čech děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti.