Domácím dopomohl k vyrovnání během výborné třetí třetiny i vlastní gól soupeře, v samostatných nájezdech pak po bezgólovém prodloužení přesně mířili Hřebřina, Štěrba a Dzierža.

Další utkání čeká na Českou Lípu již v sobotu 15. srpna, kdy se od 17 hodin představí v úvodním zápase pohárové skupiny na půdě Chomutova od 17:00. S tímto soupeřem prohrála na úvod přípravy koncem června vysoko 2:8.

"První polovina utkání byla z naší strany lehce ospalá a bez pověstného náboje. Od druhé poloviny druhé třetiny jsme zjednodušili přechod do útočné fáze a začali se tlačit více do zakončení. Přišlo více střeleckých pokusů, který vyústily ve vyrovnání skóre ve třetí třetině. Od půlky utkání se nám také podařilo zlepšit obranu na vlastní polovině, díky čemuž se soupeř přestal dostávat k jednoduchému zakončení," uvedl k utkání produktivní Marek Dzierža.

"Včerejší zápas jsme začali hůř než soupeř. Přehrával nás v osobních soubojích, v jednoduchosti a přímočařosti. Procházelo jim spoustu krosových přihrávek skrz naše pásmo, z čehož pramenily ústecké šance. Postupem času jsme si s klukama něco řekli a začli jsme hrát trošku jinak. A třetí třetina už byla v naší režii. Výborně jsme bránili střed pásma a směrem dopředu jsme hráli jednoduše a tlačili se do brány. Byl to skvělý přípravný zápas, který nám ukázal, kde musíme v tréninku zabrat a na čem můžeme stavět," připojil trenér Petr Kopta.

Česká Lípa – Ústí nad Labem 6:5 po SN (1:3, 1:2, 3:0 – 1:0)
Branky:
Dzierža, Spilka, 2x Krajcigr, vlastní gól. Nájezdy: Hřebřina, Štěrba, Dzierža.

Sestava České Lípy: Dvořák, Chyna, Jirka - Novák, Kadlec, Matějíček, Hřebřina, Krajcigr - Štěrba, Jireček, Dzierža, Spilka, Mlejnek - Vondráček, Kopič, Petříček, Procházka, Petrák.