Přesto měli Českolipští výborný start do utkání. Neuběhla ani jedna minuta a skóre otevřel hostující kapitán Kadlec. Následně svěřenci trenérů Derky a Kopty ubránili oslabení a udeřili při hře ve čtyřech, kdy lahůdkovou kombinaci se Spilkou gólově zakončil Karel.

Jenže brzké vedení 2:0 České Lípě spíše ublížilo. Chomutov se v pokračující hře 4 na 4 rychle dostal na dostřel, když se hezkou ranou pod víko prosadil Linc. Mezitím se k výbornému výkonu rozchytal chomutovský gólman Vlček, který několika zákroky začal deptat českolipské střelce, kteří si na něm později vylámali zuby ještě mnohokrát. Naopak na druhé straně mohli Chomutovští těžit z vysoké produktivity. Mladého brankáře Jirku překonali v krátkém časovém sledu Melíšek s Hlaváčkem a do šaten tak odcházeli o něco lépe naložení domácí.

Ti navíc dokázali brzy ve druhé třetině zvýšit svůj náskok. Bernas předložil pěknou přihrávkou míček Giptnerovi, který trefil přesně. I když zbytek druhé části hry byla Česká Lípa výrazně lepším týmem, na skóre se to projevilo jen chvílemi. Během dvou minut a šesti vteřin se však hostům povedlo otočit skóre. Postupně se trefili Ekl, Dzierža a hezkou ranou od mantinelu Procházka a donutili soupeře k oddechovému času.

Time-out Chomutovu pomohl. Po chybě Kadlece při rozehrávce využil přesilovku Ondřej Šarša a skóre bylo opět srovnané. Ale jen do té chvíle, než si po standardní situaci vyměnili míček Ekl s Jirsou a druhý jmenovaný naposledy vrátil svému týmu vedení. Na to velmi rychle zareagoval dalším vyrovnáním Halej, po němž se trefil v rychlém úniku i Macura a krátce před druhým odchodem do šaten tak Chomutov znovu vedl.

Vyrovnání ale přišlo záhy po startu třetí třetiny. Rychlým švihem pod víko totiž překvapil domácího gólmana hned v první minutě poslední třetiny Procházka a svým druhým gólem v utkání srovnal. Následně si obě mužstva vypracovala celou řadu šancí, z nichž se nakonec ve 49. minutě ujala ta chomutovská. Rána českolipského Daniela Štěrby skončila jen na bloku soupeřových hráčů a následnou protiakci úspěšně zakončil pro změnu Jakub Štěrba.

Hosté se posléze tlačili za vyrovnáním, domácí místy odolávali i díky zázračným zákrokům Jana Vlčka, ale opět srovnat misky vah se už nepodařilo. Tři minuty před koncem navíc fauloval Mlejnek a navíc v době, kdy bylo Českolipských na hrací ploše šest. Přesilovku 5 na 3 okamžitě využil Novotný. Zdálo se, že je hotovo, ale na drama zadělal 19 vteřin před koncem Ekl. Hosté si v mohutném tlaku ještě vynutili v posledních vteřinách obrovský závar před Vlčkem, nicméně zápas k bodovému zisku už nedotáhli.

K postupu do osmifinále poháru tak nyní potřebují Českolipští bezpodmínečně vyhrát oba zápasy. Ten další odehrají v pondělí 24. srpna na palubovce Střešovic a účinkování ve skupině zakončí domácím soubojem proti Liberci o týden později.

Florbal Chomutov – FBC Česká Lípa 9:8 (3:2, 4:4, 2:2)
Branky:
14. Linc, 17. Melíšek, 19. Hlaváček, 25. Giptner, 29. Šarša, 36. Halej, 39. Macura, 49. Štěrba, 58. Novotný – 1. Kadlec, 14. Karel, 26. a 60. Ekl, 27. Dzierža, 28. a 41. Procházka, 32. Jirsa. Rozhodčí: Čadek a Strnad. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 150.