Tatran plný mladých a talentovaných hráčů přesvědčivě zvládl svůj první zápas ve skupině a na půdě Liberce zvítězil nečekaně vysoko 6:1. Zatímco v předchozích letech vyráželi fanoušci hostujících týmů fandit svému týmu do legendární Stodola Areny, nově budou muset ještě víc na západ Prahy. Tatran totiž bude hrát své domácí zápasy ve Sportovním centru Řepy.

Českolipští po porážce 8:9 v Chomutově odehráli ještě jedno přípravné utkání, ale s nedobrým koncem. Na palubovce jiného prvoligového ambiciózního klubu z Ústí nad Labem totiž podlehli vysoko 0:7. „Přitom první třetina byla asi nejlepší, jakou jsme v létě odehráli. Měli jsme kontrolu nad zápasem a a skvělým pohybem či jednoduchými přihrávkami jsme si vytvořili spoustu šancí, které jsme neproměnili. Od druhé třetiny to ale vypadalo, jako bychom nasadili kroužek florbalistů. Bez pohybu, bez zodpovědnosti, s nulovou bojovností a složitou rozehrávkou,“ připomněl jeden z českolipských trenérů Petr Kopta.

Naděje na postup ze skupiny se tedy pro Českou Lípu bude pochopitelně odvíjet i podle výsledku dnešního zápasu, teoretickou šanci však vzhledem k vysokému vítězství Liberce na půdě Chomutova 10:4 budou mít i v případě pondělní porážky.

Zápas začíná v 19:00 a rozhodovat ho budou pánové Jiří Kropáček a Tomáš Novák.