Zápasy s Mladou Boleslaví provází tradičně vynikající kulisa a počet diváků se tradičně dostává ke 400. I když mistr České republiky z roku 2018 nepovolil dosud České Lípě nikdy v historii ani jediný bod, sebevědomý tým trenérky Lenky Bartošové už v tomto ročníku dvakrát velkého favorita potrápil. Nejprve sebral v domácím prostředí bod Vítkovicím a následně bezmála 40 minut vedl na půdě Chodova a svým herním projevem rozhodně navzdory konečné porážce 3:5 nezklamal.

Derby s Mladou Boleslaví se navíc také hrají dlouho v nesmírně vyrovnaném duchu. Loni na začátku listopadu padla Česká Lípa až po obrovském boji 5:6, přičemž přes dvě třetiny držela s jedním z nejlepších týmů v zemi vyrovnaný stav. Dramatický byl dlouho také souboj letos v lednu, kdy sice Středočeši nakonec zvítězili 7:2, ještě deset minut před koncem byl však rozdíl ve skóre nevelký. Oba celky se letos utkaly už v poháru. V utkání, v němž už matematicky o nic nešlo, neboť oba týmy měly jistý postup, zvládla opět lépe koncovku Mladá Boleslav a vyhrála 6:2.

Sobotní soupeř České Lípy zatím superligové tabulce vládne. Na svém kontě má ze sedmi zápasů jednadvacet bodů a společně s Chodovem se může pyšnit také nejlepší ofenzivou v soutěži, neboť dokázal zaznamenat už 54 branek. Bodově táhne tým Jiří Curney, který se výborným individuálním výkonem blýskl proti Vítkovicím a má aktuálně na čele tabulky produktivity stejně bodů (18) jako českolipský Radek Krajcigr. Hned čtyřikrát v této sezoně navíc Mladoboleslavští vstřelili alespoň osm branek.

Předposlední říjnový superligový zápas bude pikantní pro celou řadu českolipských florbalistů. Svou stopu nechali v tomto středočeském týmu Štěpán Slaný, Radek Krajcigr, Jaromír Ekl, Tomáš Kadlec nebo Ivan Ponomarev. Českolipští se však utkání nemusí obávat. Zvládli totiž souboje s papírově slabšími soupeři a se ziskem deseti bodů jsou stále součástí horní poloviny tabulky. Krajcigr navíc i nadále zůstává lídrem produktivity a s poměrně slušným náskokem tří branek i nejlepším střelcem soutěže.

„Tento víkend pro nás bude nesmírně těžký. Hrajeme s rozjetou Mladou Boleslaví a s Otrokovicemi, které sice mají výsledky jako na houpačce, ale umí zabrat a zahrát dobré zápasy,“ myslí si trenérka Lenka Bartošová. „Hrajeme na domácí půdě, kde budeme muset jasně ukázat, komu hřiště patří. Boleslav letos změnila styl hry díky novému trenérovi a musím říct že jim to svědčí. Jejich rychlá kombinační hra směrem dopředu dělá problémy úplně všem,“ dodává jediná superligová trenérka.

Zápas proti Mladé Boleslavi začíná v sobotu od 19:00 a vstupné na něj je tradičně zdarma. Přijďte vytvořit podobně bouřlivou kulisu jako proti Black Angels a dopomoci týmu k cenným bodům.