Jak to v zápasech proti Vítkovicím tradičně bývá, vyšla hostujícímu celku docela dobře první třetina. Přímočarou akci zakončil pro přiťuknutí Krajcigra pohotový Ondřej Kopič a dostal hosty poprvé a naposledy do vedení. Když už to vypadalo, že velký tlak soupeře Severočeši přežijí, chyboval při rozehrávce Jirsa a rychlou akci přetavil nadvakrát ve vyrovnání Besta. "Do utkání jsme vstupovali s plánem kvalitní obrany. Chtěli jsme pochopitelně i hrozit z protiútoků, ale hra na soupeřově polovině se nám moc nedařila nedařila i přesto, že jsme si několik zajímavých šancí vytvořili. Bohužel jsme je ale nedokázali proměnit," uvedl po utkání trenér České Lípy David Derka.

Také ve druhé třetině byl Chyna přece jenom zaměstnanějším mužem. Dobře fungující obrana Českolipských nakonec odolávala do 31. minuty, kdy Slaný nepohlídal náběh Adama Delonga a Vítkovice otočily skóre. Navíc hned o několik desítek vteřin později stejný hráč trestal faul Mlejnka a zvýšil na 3:1. Čistý hattrick pak mohl reprezentační útočník dovršit krátce před druhou sirénou, ale trestné střílení mu vychytal výborný Chyna. Hostům nepomohla ve druhé části hry ani přesilovka, v níž měly paradoxně dvě největší šance Vítkovice.

Nicméně hned po návratu ze šaten odskočily Vítkovice už na tři góly. Na trefu Zubka navíc navázal o pár minut později Matejčík a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Pak se sice hezkou ranou po standardní situaci prosadil Mlejnek, leč favorit žádnou dramatizaci zápasu už nepřipustil. Zatímco s českolipskými příležitostmi si poradil Jasiok, na druhé straně Besta s Matejčíkem zvýšovali už na 7:2. Při trefě druhého jmenovaného už Českolipští zkoušeli hru bez brankáře, kterou sice v poslední minutě využil Ekl, ale hned vzápětí se ještě jednou do prázdné branky trefil Delong a dokončil svůj hattrick.

"Dlouho jsme se drželi ve hře o body, ale své šance nevyužili, naopak soupeř byl produktivní. Nedokázali jsme se prosadit ani při dlouhé power-play a navíc inkasovali tři góly. Ze zápasu mám ale dobrý pocit, dokázali jsme držet míček a poradili si s napadáním. Jen nám malinko chybět větší drajv na útočné polovině," hodnotil srdnatý výkon svých svěřenců kouč David Derka.

Rozdíl mezi oběma soupeři byl tentokrát znatelný a Lípa navzdory bojovnému a v obraně organizovanému výkonu měla k bodům daleko. Přesto právě závěr září může napovědět, jak to s českolipskými ambicemi bude dál. Leccos může ukázat už sobotní domácí duel proti Ostravě, který se ve sportovní hale odehraje od 19:00.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:3 (1:1, 2:0, 5:2)
Branky: 19. a 53. Besta, 31., 31. a 60. Delong, 42. Zubek, 48. a 59. Matejčík – 10. Kopič, 48. Mlejnek, 60. Ekl.
Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:22. Diváci: 93.