Nicméně forma Panterů nijak oslnivá není. Z minulých pěti utkání totiž hned čtyřikrát prohráli, na druhou stranu ale dvakrát s bodovým ziskem. Po šedesáti minutách remizovali v Liberci a velmi překvapivý výsledek 4:4 uhráli rovněž na palubovce Vítkovic. Na domácí půdě ale patří k nejslabším týmům soutěže. Z deseti utkání získali pouze 13 bodů a horší bilanci před vlastními fanoušky už mají jen Hattrick Brno a Pardubice.

Otrokovice bodově tradičně táhne Lukáš Pešat. Ten nastřádal dohromady 34 bodů za 15 branek a 19 asistencí a je suverénním lídrem klubové produktivity. Nejlepším střelcem je však slovenský reprezentant Ladislav Gál, který skóroval v tomto ročníku Superligy už osmnáctkrát. V brankovišti Otrokovice tradičně sází na výkony Radovana Michajloviče. Ten letos naskočil do 19 zápasů s úspěšností přes 76% a mezi gólmany mu patří desáté místo.

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Pantery představují v posledních měsících velké bitvy. Dvě domácí porážky v prodloužení a vítězství na půdě soupeře v uplynulé sezoně 5:2 však dávají šanci, že by si Česká Lípa mohla nějaký ten cenný bodík odvézt i v neděli.

Severočeši sice v lednu schytali dva debakly od favoritů z Chodové a z Mladé Boleslavi, teď ale mají před sebou pětici zápasů, která určí jejich posezonní osud. Dobrou zprávou je, že se do kupy po dlouhou třítýdenní přestávku dali všichni marodi včetně kapitána Tomáše Kadlece, který by měl být v neděli připraven nastoupit.

"Chceme hrát především zodpovědně dozadu a pokud možno co nejvíce na míčku, tak abychom to Otrokovicím maximálně znepříjemnili. Jsou před námi zápasy pravdy, spokojena budu v následujících dvou venkovních utkáních jen s plným bodovým ziskem," nechala se před utkáním slyšet českolipská trenérka Lenka Bartošová. Věřme, že se to jejímu výběru povede. Zápas začíná v 18:00 a můžete ho sledovat prostřednictvím textového i video on-line přenosu.

Výsledek prvního vzájemného zápasu:

Česká Lípa – Otrokovice 3:4 po prodloužení (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 6. Novotný, 6. Dzierža, 57. Jirsa – 4. Haša, 16. Koláčný, 48. Pešat, 62. Hrabal.