V první třetině totiž skvěle bránili a soupeře pouštěli jen do minima šancí. Jednu však dokázal v deváté minutě využít Curney, který velmi snadno obešel Štěrbu a bekhendem zakončil za záda Ponomareva. Českolipští se sice v útoku neprosazovali, s hrou v zadních řadách mohli ale být spokojeni.

Obrázek hry se prakticky vůbec nezměnil ani ve druhé části utkání. Mladá Boleslav sice měla platonický tlak, většina příležitostí však končila buď na brankáři Ponomarevovi nebo na výborně dirigované obraně. Přesto se domácí jednou trefili i v této třetině. Přesilovku totiž po rychlé souhře využil tradiční českolipský kat Curney. V závěru druhé dvacetiminutovky však měli své příležitosti i hosté. Několik fenomenálních zákroků ale předvedl Bauer a po zásluze vybojoval svou první nulu v sezoně.

Ve třetí třetině se sice zpočátku svěřenci trenérky Lenky Bartošové drželi, ale do kolen je poslala nešťastná událost obránce Nováka. Ten ve 47. minutě při vyvážení míčku šlápl na hokejku Bíny a po jeho následné nahrávce pak Curney zkompletoval hattrick. V tu chvíli se dobře fungující hra České Lípy rozpadla. Tokoš rychle zvýšil na 4:0 a v oslabení se parádní individuální akcí blýskl i Tomašík.

Českolipští už v závěru více otevřeli hru a toužili dosáhnout alespoň čestného úspěchu. To se jim nakonec nepovedlo a poprvé v historii tak v superligovém utkání nedokázali vstřelit ani jednu branku. Za domácí se naopak prosadili ještě Tomašík, Natov a Šebek a stanovili konečný účet zápasu na 8:0. „Pochválit určitě můžeme gólmana a také Oldu Jirečka, pro nějž to byl první start v Superlize. Ostudu určitě neudělal. Týmově jsme zvládli utkání dobře, škoda jen, že se to kvůli posledním minutám neprojevilo i na výsledku,“ řekla Lenka Bartošová.

I přes porážku však Česká Lípa stále drží pozici na 10. místě tabulky a pořád i celkem reálnou šanci na účast v play-off. O všem se však rozhodně v klíčovém únoru, kdy na ni čekají zápasy s týmy v tabulkové blízkosti.

Technology Florbal Mladá Boleslav – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:0 (1:0, 1:0, 6:0)
Branky: 9. Curney (Krzyžanek), 29. Curney (Tomašík), 47. Curney (Bína), 48. Tokoš, 49. Tomašík (Šebek), 52. Tomašík (Suchánek), 56. Natov (Curney), 57. Šebek (Tokoš).
Rozhodčí: K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 510.