Do zápasu půjdou v roli jednoznačných favoritů florbalisté Sparty. Ti totiž mají v posledních týdnech skvělou formu, kterou demonstrují nejenom v nejvyšší české soutěži, ale také v českém poháru, kde hladce prošli až do finále. V lize zvítězili Pražané pětkrát za sebou, přičemž cenné body dokázali vydolovat také z Vítkovic. Právě tohoto soupeře pak těsně před Vánoci zdemolovali na domácí půdě v rámci semifinále českého poháru poměrem 7:1.

Pražany posílil před startem sezony Jiří Curney z Mladé Boleslavi a právě tento příchod se jeví být klíčový v ambicích Sparty pro tuto sezonu. Právě Curney je zatím nejproduktivnějším hráčem svého týmu, když zaznamenal už 29 bodů za 19 branek a 10 asistencí. Zdatně mu sekundují Mikuláš Krbec se Slovincem Robertem Koširem, kteří se rovněž vyšplhali přes dvacet bodů.

Ač Česká Lípa hraje se Spartou historicky poměrně vyrovnané vzájemné duely, tentokrát budou florbalisté z hlavního města jasnými favority. V prvním vzájemném měření sil přitom dokázala Česká Lípa porazit Spartu doma 8:4. Od té doby se však svěřencům kouče Davida Derky nedaří, zatímco výkony Sparty postupně rostou.

Českolipští totiž po mistrovství světa vyhráli pouze jednou, když doma přetlačili Vinohrady 5:4. Mrzet je musí především laciná ztráta s Otrokovicemi a nedotažený dobře rozjetý zápas proti Black Angels. Proti favoritům však Severočeši neměli v dalších zápasech žádnou šanci a těsně před Vánoci dostali dva debakly od Mladé Boleslavi či Chodova. I tak se ale drží na desátém místě tabulky zajišťujícím účast v předkole play-off, v klíčovém lednu však budou potřebovat začít sbírat body.

V desítce produktivity soutěže však zůstávají navzdory špatným týmovým výsledkům poslední doby Jan Peška a Radek Krajcigr, kteří dosud posbírali shodně po 35 bodech. Peška je přitom dokonce čtvrtým nejlepším střelcem celé soutěže. Také Českolipští se však v posledních týdnech potýkají s marodkou, která jim znesnadňuje společný trénink a uvidíme proto, v jaké kondici se představí na palubovce Sparty.

Zápas začíná od 18:00 a jeho rozhodčími budou Martin Both a Vladimír Černín. Ze zápasu bude samozřejmě pořízen video přenos i podrobný on-line.