Loni si Otrokovice po zásluze zahrály play-off a podobný cíl si vytyčily i v této sezoně. Zatím si však počínají velmi nevyzpytatelně. Všechny body například v domácím prostředí pustily Liberci, s nímž padly nečekaně vysoko 5:9, bodík tu uloupnul také brněnský Hattrick. Na druhou stranu dokázali Panteři v posledním ligovém kole udolat Vítkovice 5:4 po nájezdech.

Vyrovnanost pondělního soupeře České Lípy se projevuje i v týmových statistikách. V žádné ze sledovaných na oficiálním webu Českého florbalu totiž Otrokovice nejsou ani v nejlepší pětce. Bodově táhne tým především Lukáš Pešat, který se může pochlubit bilancí 9+8. V brankovišti by se opět měl představit Radovan Michajlovič, který je jasnou jedničkou týmu. Letos se však zatím může pochlubit úspěšností pouze ve výši necelých 70%.

Vzájemné zápasy s Otrokovicemi má Česká Lípa hodně různorodé. V premiérové superligové sezoně totiž s tímto soupeřem inkasovala dohromady 21 branek, loni to ale bylo výrazně lepší. Svěřenci trenérky Bartošové totiž po výsledcích 5:2 a 4:5pp získali z duelů proti Panterům hned čtyři důležité body. Doma však Českolipští tohoto soupeře ještě nedokázali porazit. 

Česká Lípa je zatím na osmém místě tabulky a na Otrokovice ztrácí tři body. Může se letos pochlubit třetí nejlepší ofenzivou v soutěži, když do soupeřových branek nasázela celkem 50 gólů. Hned pod 17 z nich je pak podepsán nejlepší střelec soutěže Radek Krajcigr. Ten se mimo jiné blýskl hattrickem i v bitvě proti Mladé Boleslavi. Zdatně mu sekundují i Jaromír Ekl (8+9) a Milan Tichý (7+9).

"Otrokovice jsou letos velmi nevypočitatelné. Ve hře u nich převažují dvě věci, z nichž dokáží těžit. Ty musíme pohlídat. Je to tým mající výsledky jako na houpačce. Umí však zabrat a zahrát opravdu dobře," hodnotí sílu soupeře trenérka České Lípy Lenka Bartošová. Sedmý domácí zápas této sezony začíná v pondělí v českolipské sportovní hale od 18:00 a vstupné je zdarma.