Českolipští však zbraně nesložili a po většinu zápasu bojovali a před slušnou návštěvou dřeli. Výsledkem této snahy byl pouze jediný gól v síti skvělého brankáře Dvořáka, který na sklonku sedmé minuty zaznamenal Curney. Domácí přitom přežili i poměrně dlouhé oslabení 3 na 5.

Ani ve druhé třetině s obrázek hry příliš neměnil. Po Slaného ztrátě míčku však hosté vyrazili do rychlého kontru, který nekompromisně proměnil Jakub Bína. Jen málokdo však v tu chvíli čekal, že to je jen předzvěst nejlepší pasáže České Lípy v utkání. Vyloučení Šebka nejprve potrestal tvrdou střelou Slaný a vzápětí po dobrém forčekingu utekl Dzierža a pěkným přímočarým průnikem zařídil vyrovnání.

Nerozhodný stav však nevydržel příliš dlouho a favorit dokázal záhy ještě do druhé přestávky odskočit. Slaného další trest využil už po několika vteřinách Suchánek a od stavu 3:2 už hosté vedení nepustili. Rychlý protiútok navíc ještě před polovinou zápasu zakončil Šebek a další přesilovku využil ve 35. minutě Tomašík. Českou Lípu mohlo mrzet neproměněné trestné střílení Krajcigra, které bravurním zákrokem zlikvidoval gólman Bauer.

I ve třetí třetině však Severočeši podali sympatický výkon. Nejprve se sice prosadil v oslabení z trestného střílení Curney, na každý další gól Mladé Boleslavi už ale dokázali domácí odpovídat. Záhy totiž šel nájezd také českolipský Tichý a s přehledem ho proměnil. Na bližší rozdíl než tříbrankový se však domácím dotáhnout nepodařilo.

Gól Chrousta zvyšoval vedení favorita na 7:3, ale ale Kopič zkraje 55. minuty snížil. Mladý českolipský forvard zanedlouho skóroval ještě jednou, ale tentokrát jen zmírnil boleslavské vedení po zásahu Tokoše na 5:8. Poslední slovo však v závěrečných vteřinách přece jenom ještě řekli hosté, když po osvědčené kombinaci s Tokošem zakončoval Tomašík.

Českolipští však v utkání potvrdili zlepšující se tendenci svých výkonů a za porážku 5:9 se rozhodně stydět nemusí. V tabulce aktuálně drží dvanáctou pozici a ve zbývajících duelech proti Black Angels, Spartě, Pardubicím či Vinohradům budou chtít ještě zabojovat o desátou pozici, kterou se čtyřbodovým náskokem stále drží Otrokovice.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Předvýběr.cz Florbal MB 5:9 (0:1, 2:4, 3:4)
Branky: 26. Slaný, 26. Dzierža, 44. Tichý z TS, 55. a 58. Kopič – 4. a 43. Curney, 25. Bína, 28. Pěnička, 30. Šebek, 35. a 60. Tomašík, 47. Tad. Chroust, 57. Tokoš.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 123. Střely na branku: 14:37.