Před svým nedělním soupeřem jsou zatím svěřenci trenérky Lenky Bartošové v tabulce o 5 bodů. V prvním vzájemném duelu ho pak dokázali před domácím publikem zdolat nejtěsnějším rozdílem 3:2. I když se zatím České Lípě venku bodově nedaří, všechny doposud odehrané zápasy na hřištích soupeřů však byly nesmírně vyrovnané a často se rozhodovaly až v posledních minutách.

Liberec je po loňském devátém místě zatím na 12. příčce, v posledních utkáních se ale pozvolna zlepšuje. Cenné dva body vybojoval v domácím klání proti Střešovicím, které přetlačil 9:8 po prodloužení a překvapivě si všechny tři body odvezl z Ostravy, kde zvítězil vysoko 7:3. V pátečním duelu pak výběr trenéra Skružného padl na palubovce Vítkovic vysoko 7:13. Liberečtí sází i v letošním ročníku především na střelecké schopnosti Radka Valeše, který se dokázal prosadit už třináctkrát.

Česká Lípa se s Libercem utkává pravidelně a má s ním velmi vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů. Už v první lize v sezoně 2015/2016 dokázaly oba týmy zvítězit na domácí půdě, v superligové sezoně 2017/2018 se pak pokaždé ze tříbodového zisku radovaly celky na půdě svého soupeře. Poslední tři vzájemné duely však opět přinesly výhru domácího mužstva a věřme, že tato statistika se v neděli změní.

Utkání začíná ve sportovní hale liberecké Dukly od 18:00 a pískají ho František Pangerl a Jiří Šedivý.