Tatran zatím v dosavadním průběhu soutěžen nasbíral úctyhodných 39 bodů, přičemž ze 14 utkání prohrál jen jediné, když v domácím prostředí nestačil na úřadující vicemistry z Vítkovic v poměru 4:6. Střešovičtí navíc dohrávali zápas 14. kola v pondělí, ale i tak si dokázali poradit s Královskými Vinohrady přesvědčivě 5:2.

Nečekaně mnoho starostí měl mladý výběr trenéra Milana Fridricha v pohárovém osmifinále, kdy doslova vydřel výhru 3:2 v Náchodě. Jinak se ale může spolehnout na výraznou ofenzivní potenci, neboť jeho svěřenci doposud nasázeli do soupeřových sítí celkem 103 branek a v tomto ohledu už mají lepší bilanci jen Vítkovice. Střešovickým to však klape i směrem dozadu. Za Mladou Boleslaví totiž disponují druhou nejlepší obranou v soutěži.

Přesto ne všechny vzájemné zápasy České Lípy a Střešovic vyznívají jednoznačně pro Tatran. Českolipští dokázali věhlasného soupeře dvakrát v domácím prostředí porazit, přičemž ani v dalších případech nebyli od bodů úplně daleko. Ve druhém kole letošní sezony prohráli doma těsně 4:6 a hosté se museli během závěrečné power-play domácích strachovat o výhru až do konce.

Ofenzivní produktivitu středečního soupeře České Lípy obstarávají především David Šimek s Markem Benešem. Oba zkušení florbalisté nasbírali po 27 bodech a vévodí klubovému kanadskému bodování. Tatran se letos může spolehnout i na přesilovky, kde má úžasné využití v 55% případů i na kvalitní oslabení, kterých v tomto ročníku Livesport Superligy ubránil celkem 75%.

Českolipští sice zkraje listopadu dokázali porazit pardubické Sokoly, jinak se ale zatím hledají a po prohrách v Liberci při osmifinále poháru a od Bohemians 1:7 v nedělním superligovém utkání stále okupují pozice zajišťující účast v play-down. V poslední době je trápí především špatná koncovka, která jim bere naději pomýšlet na body i v duelech s favority.

„Čeká nás další silný soupeř po nedělním zápase s Bohemians. Očekávám, že soupeř bude chtít hrát hodně na balonku a půjde do zápasu s tím, že nepočítá, že by s námi mohl ztratit nějaké body. My se musíme soustředit na naši hru a zlepšovat se, zejména v obraně. Pokud chceme pomýšlet na nějaké body, budeme muset hrát podobně jako v prvním domácím zápase. Nesmíme se bát hrát s míčkem a musíme být agresivní. Pokud tohle dokážeme a budeme hrát kvalitně, tak můžeme hrát 60 minut o body,“ uvedl trenér David Derka.

Utkání ve Sportovním centru Řepy začíná od 17:00 a tradičně ho budete moci sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu i video streamu.

On-line: https://online.ceskyflorbal.cz...

Video: https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...