Zápas na Spartě přitom Severočeši začali dobře. Od začátku byli nebezpečnějším týmem a vytvářeli si před brankářem Benešem zajímavé příležitosti. Jednu z nich využil po přiťuknutí od Ekla pohotový Novotný. Jenže domácí dokázali v zápase rychle odpovídat. Zeman v 15. minutě srovnal na 1:1, přesto zanedlouho překvapil Beneše ranou přímo ze standardní situace Ekl.

Poslední českolipské vedení však vydrželo jen bezmála čtyřicet vteřin. Velkou chybu vyrobil za svou brankou Mlejnek a rychlý Pažák zasunul míček za Chynu. V závěru třetiny pak ještě Českolipští měli šanci v podobě přesilové hry. Místo toho, aby sami udeřili, ale inkasovali. Rychlé přečíslení s Garčarem gólově vyřešil Jakub Kolstrunk.

Ve druhé dvacetiminutovce pak Sparta jednoznačně dominovala. Od úvodního buly zasypávala branku Chyny velkým množstvím střel a snadno se dostávala do šancí. První z nich využil do odkryté českolipské klece Krejča. Pak sice přečíslení 3 na 1 hezky sehráli Jirsa se zakončujícím Novotným, ale ani tentokrát na sebe sparťanská odpověď nenechala dlouho čekat. Po dokonalém rozboru hostující obrany se trefil Ujhelyi.

Ve zbytku třetiny se domácí florbalem především bavili a přidali ještě další dvě branky. Nejprve se ranou z ostrého úhlu prosadil Juha a těsně před druhou přestávkou dovršil českolipský zmar dalším gólem při vlastním oslabení Jakub Burian.

Přesto hosté nic nezabalili a postarali se v závěru o pěkné drama. Na snížení po přesné střele kapitána Kadlece navázal po rychlém brejku a pěkné Jirsově přihrávce zakončující Ekl, další kontaktní gól ale nepřišel, byť k němu měl Jirsa blízko, ale trefil pouze břevno. Naopak na druhé straně zamířil Novák při střele pouze do bloku soupeře a z následného brejku zapadla Zemanova rána ke vzdálenější tyči. Pak skórovali ještě domácí Křenek a hostující Novotný, který sice završil hattrick, ale pouze jím korigoval výsledek utkání na konečných 9:6.

Česká Lípa se tak v tabulce propadla na 12. místo a v posledním kole základní části ji čeká souboj o všechno. Severočeši nutně potřebují porazit Vinohrady za tři body a přitom doufat, že někdo z trojice Ostrava, Black Angels nebo Liberec ve svém domácím utkání ztratí. V opačném případě bude České Lípě pokračovat sezona 7. a 8. března souboji v sériích play-down.

ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:6 (3:2, 4:1, 2:3)
15. a 53. Zeman, 17. Pražák, 19. Kolstrunk, 24. Krejča, 26. Ujhelyi, 32. Juha, 38. Burian, 54. Křenek – 11., 26. a 56. Novotný, 16. a 51. Ekl, 47. Kadlec.
Rozhodčí: K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 2:0. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 27:21. Diváci: 394.