Přitom první dvacetiminutovku nesehrála Česká Lípa vůbec špatně. Nevyužila ale mnoho šancí i dvě přesilovky a dvakrát zachránila hostujícího gólmana Hyršla tyč. Hosté naopak byli velmi produktivní. Nejprve se šťastnou ranou z velké dálky prosadil Růžek a po něm se zblízka před Ponomarevem trefil také Cabejšek. Slibný obrázek hry v první třetině ale dával naději na obrat.

Tu však definitivně rozmetala prostřední část hry. Do ní vstoupili favorizovaní Pražané daleko koncentrovaněji a zápasu jednoznačně vládli. Na trefu Krebnera sice dokázal zareagovat Krajcigr, velký zvrat se ale nekonal. Nadšení z kontaktního gólu rozprášila především dělovka Vojtíška, po níž Bohemians odskočili zanedlouho opět do vedení 4:1.

A do konce druhé třetiny se florbalem především bavili. Po hezkých kombinacích přidali další góly Ďopan, Forman a Šárka a bylo prakticky hotovo. Domácí pak chtěli potěšit početnou diváckou návštěvu alespoň vstřelenými góly, což se jim zčásti také povedlo. Jirečkova pěkná rána od mantinelu znamenala v polovině poslední části hry snížení na 2:7. Jinak ale hosté zápas s přehledem kontrolovali.

V přesilové hře se totiž opět prosadil produktivní Forman a poslední záblesk naděje na obrat byl uhašen. Vlastní brankou Kopeckého se sice ještě jednou Česká Lípa přiblížila na 3:8, ale na druhé straně zakončil krásnou kombinaci Krebner. V poslední minutě pak řekl poslední slovo za zajímavým zápasem domácí Jirsa, leč výsledek už jen dokázal zkorigovat na konečných 4:9.

Českolipští v tomto utkání navzdory většímu množství střel (35:31) doplatili na horší produktivitu, kterou měl naopak jejich soupeř vynikající. „Nestává se nám tak často, abychom soupeře, jakým je FbŠ přestříleli a prohráli vysoko 4:9. Je to pro nás krásný ukazatel toho, jaký je rozdíl v zakončení a vyhodnocování situací. Je potřeba si z toho rychle vzít ponaučení, protože to se nám v dalších důležitých zápasech stávat nesmí. Jinak kromě druhé třetiny, kdy měl soupeř jasnou převahu, jsme úplně špatný zápas neodehráli,“ říkala trenérka Lenka Bartošová.

Její tým zamíří k dalšímu duelu na horkou půdu pražské Sparty, v klíčovém utkání o „vše“ pak vyzve v neděli 1. března před domácími diváky celek Sokola Královské Vinohrady.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FbŠ Bohemians Praha 4:9 (0:2, 1:5, 3:2)
Branky:
28. Krajcigr, 48. Jireček, 55. Kopecký (vl.), 60. Jirsa – 2. Růžek, 13. Cabejšek, 22. a 59. Krebner, 29. Vojtíšek, 31. Ďopan, 35. M. Forman, 38. Šárka, 55. F. Forman.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 355. Střely na branku: 35:31.