Favorizovaní hosté měli navrch snad jenom v prvních dvaceti minutách hry. Už v páté minutě navíc zakončil rychlý protiútok přesnou střelou Zouzal a Sparta se ujala vedení. Poté však převzala na chvíli otěže zápasu do svých rukou Česká Lípa a po krásné akci Ekla a Jirsy dokázal pohotovou střelou vyrovnat Jansa. Gólová výměna pak proběhla ještě jednou. Na překvapivou ránu Kolstrunka k bližší tyči odpověděl do přestávky přesnou ranou z křídla Spilka.

Druhá třetina by se v podání České Lípy dala označit za možná nejpovedenější v sezoně. I když bývá prostřední část zápasu tradičně kamenem úrazu v podání Severočechů, tentokrát to bylo přesně opačně. Domácí totiž soupeře prakticky vůbec nepustili k ohrožení branky střežené Lukášem Chynou a sami byli velmi nebezpeční vepředu. Z mnoha šancí se nakonec ujaly dvě.

Nejprve prošla rána Štěpána Slaného od půle hřiště až za Benešova záda a nejstarší hráč českolipského výběru tak oslavil svůj druhý gól v sezoně. Své si k zápasu řekl také Radek Krajcigr. V obrovské šanci sice napoprvé neuspěl, po další nabídce od Štěrby už ale mířil přesně. Skóre 4:2 po dvou třetinách tak vypadalo velmi slibně.

Českolipští navíc ustáli bez obtíží i oslabení po vyloučení Jirsy a brzy si ve třetí části hry vybojovali už čtyřbrankový náskok. Po perfektní akci Hřebřiny nejprve skóroval Krajcigr a pak se nadvakrát prosadil i důsledný Spilka. Čtyřbrankové vedení ale bývá ve florbale ošemetné a Česká Lípa se o tom opět málem přesvědčila. Přesilovková trefa Kolstrunka a následná dorážka Čermáka během čtyřicet vteřin notně zdramatizovaly zápas.

Jenže Česká Lípa se tentokrát nepoddala. Za stavu 6:4 se vrátila k aktivní hře a několikrát zle zatopila před Benešem. Když se navíc osm minut před koncem po několika šancích Krajcigra prosadil Milan Tichý, zdálo se být rozhodnuto. Garčar navíc na druhé straně z trestného střílení trefil jen tyč a domácí si do koncovky přinesli lukrativní tříbrankový náskok.

Hosté logicky sáhli k dlouhé hře bez brankáře, ale v ní si až na pár střel z uctivé dálky žádné velké šance nevytvořili. Naopak inkasovali po Jirsově dalekonosné ráně do prázdné branky. Závěr už Severočeši dohrávali v euforii a nijak proto nevadilo, že 34 vteřin před koncem ještě Pruner po rychle rozehrané akci snížil na konečných 8:5.

Před 349 výbornými diváky se tak slavilo čtvrté vítězství v sezoně, které drží i nadále mužstvo trenérky Lenky Bartošové v horní polovině tabulky.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 8:5 (2:2, 2:0, 4:3)
10. Jansa, 19. a 45. Spilka, 24. Slaný, 31. a 44. Krajcigr, 52. Tichý, 56. Jirsa – 5. Zouzal, 14. a 47. Kolstrunk, 47. Čermák, 60. Marvánek.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 349. Střely na branku: 27:32.