Začátek utkání byl přitom pro Českou Lípu poměrně přívětivý. Už po několika sekundách otevřel skóre Krajcigr a pak se z prostoru před brankou prosadil také Peška. Po hříchu to bylo v podání České Lípy v první dvacetiminutovce všechno. S chutí hrající domácí si dělali s hostující obranou, co se jim zlíbilo, a zcela pohodlně otočili skóre sedmi brankami. Dařilo se především Šebestovi s Palčinským, kteří měli v obratu prsty dvěma brankami.

Zlepšení nenastalo ani po změně stran. Úvodní gól Vítkovic sice po zásahu videa nebyl uznán, i tak ale za záda Netopilíka prošly už v dalších desítkách vteřin další rány Zubka, Matejčíka a Gattnara, po nichž to už začalo vypadat pro Českolipské na nevídaný průšvih. Naštěstí přišel time-out, po němž se výkon hostů výrazně zvedl a apetit hladových domácích přece jenom utichl. Navíc se z trestného střílení prosadil Slaný a po něm také Krajcigr. Náhradní brankář Dvořák, který naskočil do hry za skóre 2:10 navíc zlikvidoval několik šancí soupeře a ve druhé části inkasoval už jen z krásné střely Martina Gattnara.

Ve třetí třetině už víceméně jen pokračoval boj Severočechů o to, aby zápas skončil co nejmenším brankovým rozdílem. Domácí však přidávali góly už jen poskrovnu. Mezi trefy Besty, Matejčíka, Fukaly a M. Gattnara vměstnal navíc jeden přesný zásah také Vavruška, a tak po závěrečné třetině svítil na ukazateli skóre výsledek 15:5.

Českolipští po sérii dobrých zápasů zklamali až příliš odevzdaným přístupem k utkání. Nicméně příležitost napravit dojem z nepovedeného utkání dostanou už v sobotu, kdy od 19:00 přivítají ve velmi důležité bitvě celek Black Angels. Na utkání jste srdečně zváni a jeho součástí bude také premiérová Českolipská trefa.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 15:5 (7:2, 4:2, 4:1)
4., 19. a 23. Zubek, 5. R. Gattnar, 6. a 15. Palčinský, 7. a 20. Šebesta, 24. a 56. Matejčík, 24., 39. a 60. M. Gattnar, 46. Besta – 1. a 35. Krajcigr, 4. Peška, 27. Slaný, 58. Vavruška.
Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 234: Střely na branku: 29:16.