První třetina přitom podobné brankové hody neslibovala. Oba týmy hrály velmi opatrně a šancí bylo obecně k vidění jen velmi málo. Krajcigr svůj „forsbergovský“ blafák nejprve nedotáhl do konce, na druhé straně pak Pražané marně atakovali Dvořákovu branku v početní převaze. Na góly si tak výborná návštěva bezmála 260 diváků musela počkat až do dalšího průběhu utkání.

Českolipští měli do prostředního dějství skvělý vstup. Krajcigr v rychlém přečíslení ideálně načasoval přihrávku pro nejproduktivnějšího hráče týmu v sezoně Pešku a ten ranou na bližší tyč otevřel skóre. Prosadila se navíc také druhá přesilovková formace. Vavruška pohotově vypálil a Beneš musel lovit míček ze své sítě podruhé. Když se pak od mantinelu trefil z poloviny hřiště i Tichý, začal zápas pro Českou Lípu opravdu vypadat nadějně.

Sparta si sice posléze vytvořila tlak, ale vyjma proměněného nájezdu nové posily Jiřího Curneyho příliš nebezpečná pro Dvořákovu branku nebyla. Naopak na druhé straně šikovně dorazil Slaného střelu za záda Beneše pohotový Krajcigr a opět vrátil České Lípě tříbrankový náskok. Ten odolal i přes velký nápor Pražanů v přesilovce, kdy se ale zaskvěla českolipská obrana v čele s vynikajícím Dvořákem.

Svěřenci trenéra Davida Derky si pak zkušeně pohlídali i krizové první minuty třetí třetiny. Poté co opadla prvotní snaha Sparty o dosažení rychlé kontaktní branky navíc zase udeřili z brejku domácí. Peška se dostal s Krajcigrem do dalšího přečíslení dva na jednoho, které zakončil sám přesnou ranou ke vzdálenější tyči a zvýšil na 5:1. Už deset minut před koncem se pak hosté odhodlali ke hře bez brankáře, kterou ale potrestal výhozem přes celé hřiště Slaný.

Místo pohodového závěru utkání si však Českolipští situaci zkomplikovali sami. Inkasovali totiž při vlastní přesilovce, kdy laxnost při střídání potrestal Křenek. Pak sice prázdnou hostující branku trefil i Jirsa, ale hosté neskládali zbraně. Pokračující hru bez brankáře dokázali rychle využít Curney s Koširem, ale času na vyrovnání už zbývalo málo. Závěr zápasu si domácí pohlídali a v přesilové hře navíc sám před Benešem uspěl také Radek Krajcigr. I pro něj to byl podobně jako pro Jana Pešku druhý zásah v zápase.

Českolipští tak v bouřlivé atmosféře porazili Spartu po výborném představení 8:4 a nechali zapomenout na ne úplně přesvědčivé výkony posledních týdnů. V tabulce se tak posunuli na pěkné šesté místo, které budou chtít uhájit v nedělním derby na půdě Liberce. Utkání v krajském městě začíná v neděli 16. října od 15:00.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 8:4 (0:0, 4:1, 4:3)
24. a 46. Peška, 27. Vavruška, 29. Tichý, 34. a 60. Krajcigr, 49. Slaný, 55. Jirsa – 30. a 57. Curney, 54. Křenek, 59. Košir.
Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 257. Střely na branku: 17:23.