Domácímu celku perfektně vyšla zejména první dvacetiminutovka. Severočeši vstoupili do utkání s velkým nasazením a zásluhou vitálního výkonu svého soupeře, který si loni zahrál čtvrtfinále nejvyšší soutěže, viditelně přehrávali. Z mnoha šancí se nakonec ujaly rány Vavrušky a Krajcigra, kteří tím zahájili svůj střelecký účet.

Ve druhé třetině už se hrál přece jenom vyrovnanější zápas. Dvořák tak v českolipské brance musel nejednou podržet svůj tým, ale obětavá obrana před ním zvládla i oslabení po vyloučení Slaného. Severočeši byli naopak v prostřední části v koncovce daleko efektivnější. Ve 25. minutě zvyšoval Krajcigr na 3:0, o pár minut později se pak po krásné kombinaci celé formace prosadil svým dalším zásahem Vavruška. Českolipští se navíc v utkání mohli spolehnout i na přesilovky. První z nich využil prudkou bombou z dálky Slaný.

Až ve třetí třetině Pražané odčarovali Dvořákovo kouzlo. Sůva sice nejprve neproměnil nájezd a vzápětí skóroval prudkou ranou Tichý, jinak ale stříleli do černého především Černí andělé. Jako první se prosadil utěšenou ranou z dálky Novotný, ale na jeho gól reagoval dalším přesilkovým zásahem Slaný.

V hodně uvolněné atmosféře závěrečné dvacetiminutovky ale hosté stále trestali rychlé výpady do nitra českolipské defenzivy. Druhý gól přidal Novotný, prosadili se však také Obuškevič, Doležal nebo Hromada. Na druhé straně pak ještě pěknou kličkou proměnil trestné střílení Slaný, čímž dovršil svůj hattrick. Konečné skóre 8:5 ale nakonec muselo slušnou návštěvu na tribuně jedině potěšit.

Příznivci modrobílých tak mohou s optimismem vyhlížet start superligové sezony. Ten přijdee v sobotu 10. září, kdy soubojem v Ostravě odstartují Českolipští nový ročník soutěže. K prvnímu domácímu souboji by měli svěřenci kouče Davida Derky nastoupit v pondělí 26. září, kdy je v plánu zápas před kamerami České televize proti Chodovu.

Závěrečný souboj pohárové skupiny BV

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Black Angels 8:5 (2:0, 3:0, 2:3)
8. a 32. Vavruška, 18. a 25. Krajcigr, 39., 46. a 52. Slaný, 43. Tichý – 44. a 55. Novotný, 47. Hromada, 54. Obuškevič, 59. Doležal.
Rozhodčí: Jelínek a Libecajt. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváci: 127. Střely na branku: 32:33.