V prvním zápase na nás čekal soupeř z Litvínova a ve druhém se odehrálo „oblíbené“ derby s Libercem.

V obou zápasech holky předvedly úctyhodné výkony! S Litvínovem si hravě poradily a nepustily soupeře do žádných větších akcí. Díky své disciplinovanosti dokázaly nasázet do branky hostí 11 gólů a zároveň nepustit do své sítě jedinou střelu. Výsledný stav byl nakonec 11:0.

Druhý zápas s Libercem přinesl rozhodně jiné emoce. Zvláště soustředěnost hráček, vzhledem ke kvalitě soupeře, musela být o to větší, protože jakákoliv chyba mohla být nepříjemně potrestána. Naštěstí začal zápas lépe pro Českou Lípu, když se ve třetí minutě protáhla po pravém mantinelu Švajcrová a krásnou střelou pod ruku prostřelila výborně chytající Wienerovou. Po několika šancích na obou stranách se pak v jedenácté minutě trefila ze středu hřiště tvrdou střelou Hanzlíková.

Ve druhé třetině sice Liberec přitvrdil a zabral, ale pořád se mu nedařilo domácí prostřelit, a to ani v přesilovce. Naopak se k závěru třetiny s kapkou štěstí trefila podruhé Švajcrová a do šaten se šlo za stavu 3:0.

V závěrečné části bylo potřeba udržet nervy na uzdě a do každého střídání jít v naprosté soustředěnosti. I za bouřlivé atmosféry v hale, kdy se jeden kotel přeřvával s druhým, se toto našim holkám povedlo na výbornou. Liberec nepustily do většího tlaku a naopak přidaly ještě další dva góly. Tři minuty před koncem se po standartní situaci trefila výborně hrající Mazurová a zhruba minutu na to se pohotovým bekhendem v předbrankovém prostoru prosadila i Zikmundová. Neskutečným týmovým a herním výkonem všech hráček, včetně zraněných na lavičce, se podařilo toto utkání dotáhnout do vítězného konce v poměru 5:0.

Vzhledem k počtu (ne)obdržených gólů je nutno vyzdvihnout jeden z nejlepších výkonů naší gólmanky Ádi Červinkové, která se svou gólmanskou oporou na lavičce, Viky Ševrovou, dokázala svými skvělými zákroky udržet po celou dobu obou zápasů čisté konto! Touto cestou Ádě gratulujeme a přejeme mnoho dalších a takto cenných nul!

Velké díky patří také trenérovi Ivanu Ponomarevovi za její skvělé vedení a přípravu!