29.10. naše dorostenky zavítaly do Litvínova na svůj druhý turnaj sezóny. Oproti prvnímu turnaji byla sestava přece jenom o něco jiná, protože juniorky měly volno a dorostenky hrající za ně nám tak mohly pomoci. Jejich kvalita na hřišti i v bráně byla znát! V okleštěné sestavě osmi hráčů v poli (z toho 2 nováčci) si hned v prvním duelu proti domácím dokázaly naše hráčky udržet čisté konto a devíti góly v soupeřově brance zajistit další cenné tři body do tabulky!

Ve druhém duelu je čekal Chomutov, který si momentálně drží třetí pozici v tabulce a jednoznačně patří k favoritům soutěže. Celý průběh zápasu nebyl jednoznačný ani pro jednu stranu. Sice platil po druhé třetině stav 1:3 ve prospěch soupeře, ale ještě nás čekalo dlouhých 12 minut. Po úvodní buly holky nezahálely a po dvaceti sekundách snížila Mazurová na 2:3. Náš tlak na soupeře se postupem třetiny stupňoval, a když jsme chtěli 3 minuty před koncem udeřit elitní lajnou a hrou v šesti, přišlo na naší straně oprávněné vyloučení za nesportovní chování (2+2 min.). Naštěstí jak již v těchto soutěžích bývá, málokterý tým umí hrát přesilovku a paradoxně z toho často plyne výhoda pro soupeře. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Kvalitním dostupováním a následným uvolněním našich hráček jsme se dostali do zakončení, které dokázala využít Haklová a vyrovnala tak na konečných 3:3!

Klobouk dolů před výkonem holek (vstávání cca ve 4:15) a příště snad už v plném počtu!

Sestava: Haklová, Šípová, Jirgesová, Hrdá, Mazurová, Hedánková, Köhlerová, Stejskalová, Červinková (G)