Domácí tým měl v utkání mírnou převahu, leč do šancí se proti dobře bránícímu soupeři zpočátku příliš nedostával. Udeřil tak nakonec zničehonic, když si po přihrávce Trčky odskočil Štěrba a překonal výborného Váradiho v hostující brance. Tím tak odstartoval duel, v němž hosté prakticky neustále dotahovali náskok domácích. Za Západočechy totiž velmi rychle vyrovnal přesnou dorážkou Lebeda.

Jenže Českolipští se před slušnou diváckou kulisou opět dostali o krok napřed. Kombinaci dvou mladíků zakončil pěknou utaženou střelou k tyči Kopič. Do šaten však odcházela obě mužstva za vyrovnaného stavu. Produktivní Michal Klápa totiž zavěsil mimo Dvořákův dosah a zařídil tak remízu 2:2.

Druhá třetina branku nepřinesla, ač zejména Česká Lípa měla ke skórování spoustu příležitostí. Buď je ale nedokázala proměnit, nebo zazářil hostující brankář Váradi. S ojedinělými výpady si na druhé straně poradil spolehlivý Dvořák.

Rozhodnout tak musela až třetí třetina. Z mírné přetrvávající převahy se v rychlém sledu prosadili Stárek a po svižném brejku i Peška a vypadalo to, že povinné tři body přece jenom zůstanou na severu Čech. Jenže bojující hosté se nevzdali ani tentokrát. Vyšla jim rychlá kombinace na konci s Tomčem, který ranou pod víko snížil. A když pak potrestal nepřesný Dvořákův výhoz v přesilovce Klápa už to začalo vypadat na prodloužení.

Jenže to nakonec Českolipští odmítli. Minutu před koncem se nechal zbytečně vyloučit Korbel, domácí trenéři si vyžádali oddechový čas a přesilovku nakonec s trochou štěstí využili, když se pouhých osm vteřin před koncem základní hrací doby prosadil přízemní střelou Štěpán Slaný. Jeho trefa tak utnula sérii tří porážek v řadě a věřme, že nastartovala tým před čtvrtečním derby s Libercem. Utkání začne v českolipské sportovní hale od 19:00.

Hodnocení trenéra Davida Derky:
"Jsem rád, že se nám podařil tříbodový vstup do roku 2023. Očekávali jsme těžký zápas a to se potvrdilo. Ať už díky našemu rozpoložení, kdy máme za sebou po 3 týdnech konečně kvalitní tréninkový týden nebo že Vary od předchozího zápasu hráli mnohem aktivněji.
Myslím, že první polovinu zápasu jsme byli lepším týmem, bohužel jsme nedokázali proměnit šance. V druhé polovině 2. třetiny jsme se přestali pohybovat a začali ztrácet balonky, kdy soupeř dokázal vyrovnat hru. Do závěrečné části jsme nastoupili zas mnohem lépe a odměnou bylo vedení 4:2, ale bohužel jsme nezvládli v hlavě to vedení. Začali jsme hrát hloupě/naivně s míčkem a tím jsme soupeře dostali zpět do hry a vyrovnat i skóre. Nakonec rozhodlo hloupé vyloučení soupeře a šťastná trefa Štěpána 8 vteřin před koncem. Zároveň velmi kvalitní zápas odehrála 3. lajna. Myslím, že herní projev byl lepší než v předchozích zápasech. Věřím, že po dalších kvalitních tréninkových týdnech, se budou zlepšovat i naše výkony, po kterých můžeme pomýšlet i po bodech.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - Florbal Vary 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
10. Štěrba, 14. Kopič, 44. Stárek, 49. Peška, 60. Slaný - 13. Lebeda, 17. a 54. M. Klápa, 52. Tomčo.
Rozhodčí:
Bališ, Varga. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 235. Střely na branku: 22:22.