Zhodnocení nabídla trenérka juniorského týmu Lenka Bartošová.

Vítkovice - Česká Lípa 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)

V sobotním zápase nás čekal těžký boj s Vítkovicemi. Ty se nacházejí v tabulce na prvním místě. Naši kluci se ale soupeře vůbec nezalekli a naopak soupeře mile překvapili a první třetinu vyhráli 2:0 po trefách Cobla a Fouska. Druhá třetina se nám ale vůbec nepovedla. Soupeř nás zatlačil na naší půlku a my jsme bohužel dělali jednu individuální chybu za druhou. Soupeř všechno trestal a odskočil tak  do vedení 4:2. Kluci se potřebovali jen uklidnit a začít si věřit na florbalce. A to se nám ve třetí třetině podařilo. Tým si vypracoval dost šancí, ale bohužel je neproměnil. Zato Vítkovice přidaly ještě jeden gól a upravily výsledek na finálních 5:2.

V tomto zápase nás zdobila tejména obrana a výborně chytající gólman Radek Dvořák.

Góly České Lípy: Filip Cobl a Jan Fousek

Ostrava - Česká Lípa 11:10 (3:1, 4:3, 4:6)

V neděli v dopoledních hodinách nás čekal náš soused v tabulce z Ostravy. Očekávali jsme vyrovnaný zápas.

Od první minuty se hrál zápas nahoru dolů. Bohužel pro nás bylo utkání až příliš jako na houpačce. Už ve třinácté vteřině se trefil Motejzík, ale následujících šest minut gólově patřilo jen Ostravě, která dokázala odskočit na 3:1. Poté se zase hra vyrovnala a my se opět začali dostávat do šancí, ale nic nám mezi tři tyče nespadlo. V šatně jsme si řekli, že soupeře nesmíme hrát přes střed a naopak my se musíme ještě více cpát do zakončení. Úvod druhé třetiny ale přinesl přesně pravý opak. Soupeř opět přidal další dva góly a vedl už 5:1. My jsme ale zabrali, rvali jsme se o každý balónek a konečně nám to začalo padat. Najednou jsme ve 29. minutě měli soupeře na dostřel a prohrávali po rychlých gólech Motejzíka a Piškuly už jen 4:5. Jak už jsem psala, nás výkon byl bohužel jak na houpačce a Ostrava vzápětí opět přidala dva góly. Do šaten se tak šlo za stavu 7:4 pro domácí.

Začátek třetí třetiny byl ale zase podle našich představ. Po několika šancích se konečně trefil Loubek a dal nám naději. To bychom ale nebyli my, abychom bohužel soupeře opět nenechali dvakrát skórovat a tím ho nechat odskočit už do stavu 9:5. Po tomto direktu jsme byli nuceni vzít time-out a promluvit klukům do duše. To se naštěstí vyplatilo a svojí spanilou jízdu zápasem pokračoval Motejzík, který v tomto zápase nastřílel celkem pět gólů a na další tři přihrál. Další góly přidali ještě Steinz a Hrdlička a vyrovnání bylo rázem na světě. Náš tlak byl větší a větší, ale zčistajasna skóroval opět soupeř a vedl 10:9 po zásahu Murína. Svým druhým gólem v zápase však vzápětí opět vyrovnal Loubek 10:10. Hráli jsme dobře, třikrát jsme dokázali stáhnout čtyřgólovou ztrátu, ale vytoužené body jsme domů nepřivezli. Rozhodnutí přišlo necelé tři minuty před koncem z hole Vrátného a my už jsme bohužel nedokázali vyrovnat.