Výkonnostní progres talentovaných českolipských mladíků dál pokračuje. Poté, co se rozkoukali mezi tuzemskou elitou, začínají v posledních zápasech připisovat na své konto bodové zisky. Na jejich florbalkách v sobotu ztroskotal celek Liberce, který jim ještě v zářijové kvalifikaci nadělil dohromady 29 branek.

V sobotním utkání se psal jiný příběh. Po vyrovnaném úvodu odskočili domácí ve druhé třetině, kdy se v krátkém časovém sledu dokázali střelecky prosadit Mikeš Motejzík, Radim Piškula a Viktor Steinz a zařídili českolipské vedení 4:2. Ve třetím dějství pak navíc Loubek se Stránským přidali další góly, ale Smutný se Stránským snížili. Lípa si vzala oddechový čas a dohrála zápas v klidu. Na konečném vítězství 10:5 se podíleli dvěma góly Motejzík s Loubkem. Pro Lípu to byla třetí výhra v sezoně.

Další mohli Severočeši přidat už v neděli, kdy v druhém utkání přivítali celek Mladé Boleslavi. Tady mělo utkání opačný průběh. Domácí po většinu času jen dotahovali náskok soupeře, což se jim nakonec nepovedlo. Lípa sice v první třetině zásluhou trefy Doňara vyrovnala, jinak se ale hrálo podle not hostujícího týmu. Ve třetí dvacetiminutovce pak ještě přišly trefy Slánského a Martince ale na bližší rozdíl než třígólový se nakonec Lípa nedostala a v závěru inkasovala ještě tři góly. Výsledkem byla prohra 3:9.

"Kluci v prvním utkání přesně zahráli to, co jsme si řekli a ustáli spoustu věcí v hlavě. Neřešili rozhodčí, ani chování hráčů Liberce. To bylo super a díky tomu jsme dokázali soupeře porazit. Liberečtí průběh zápasu neunesli, výsledkem čehož byla i jejich červená karta. Proti Boleslavi jsme nehráli špatný zápas, ale neproměňovali jsme šance. Bolka nás zavřela zejména ve druhé třetině. Ostatní dvě třetiny už byly lepší. My jsme za stavu 3:6 šli několikrát sami na bránu nebo 2 na 1, ale bohužel se nám nepovedlo skórovat. Byl to krásný silový florbal, hrálo se rameno na rameno. Bolka hraje výborně na balonu, fakt dobře. Výsledek úplně neodpovídá realitě na hřišti," uvedla trenérka Lenka Bartošová.

FBC Česká Lípa - FBC Liberec 10:5 (1:1, 3:1, 6:3)