Už sobotní duel proti Chodovu se pro českolipský tým nevyvíjel vůbec špatně. Hosté dokonce vyhráli první třetinu 4:3 a dlouho drželi s favoritem krok. Domácím nakonec pomohla zvládnutá minuta a půl ve druhé třetině, kdy třemi brankami v rychlém sledu po sobě otočili skóre a Českou Lípu už na dostřel nepustili. Dvěma góly se uvedl Radim Piškula, ale ani on porážce 7:14 nezabránil.

Velmi dobrý výkon předvedli českolipští junioři v nedělní bitvě proti Bohemians. Pražané budou patřit k favoritům soutěže, ale s Českou Lípou měli dlouho problémy. Hosté byli dokonce v první třetině aktivnější, ale do černého mířili pouze Klokani a zásluhou Grézla a Rady vedli 2:0. Ve druhé třetině tlak domácích zintenzivnil, ale vynikající Dvořák v českolipské brance velkému náporu soupeře odolával. Po ojedinělé útočné akci navíc snížil Vokál, ale odpověď Fryše na sebe nenechala dlouho čekat. Ve třetím dějství sice Bohemka odskočila do vedení 4:1 už po několika vteřinách hry, pak ale přišel nevídaný comeback České Lípy. V rozmezí tří minut a patnácti vteřin se prosadili Slánský a dvakrát Hrdlička, kteří rázem dorovnali skóre na 4:4. Napínavý duel nakonec přece jen pro sebe rozhodli zelenobílí. Během dvou minut se prosadili Bláha, Grézl a Fryš a rozhodli o vydřeném vítězství Pražanů 7:4. Českolipští se však ve sportovní hale Jedenáctka za svůj výkon rozhodně nemuseli stydět.

K dalšímu utkání nastoupí českolipští mladíci v neděli 15. října, kdy od 15:30 přivítají celek Tatranu Střešovice.

Florbal Chodov - FBC Česká Lípa 14:7 (3:4, 8:2, 3:1)
6. a 26. Kovářík, 17., 20., 26., 32. a 49. Štefek, 27. Borek, 32. Kulhavý, 35. a 40. Festa, 37. Šimek, 52. Procházka, 58. Hrnčíř - 8. Martinec, 9. a 20. Piškula, 9. Loubek, 28. Motejzík, 33. Cobl, 54. Slánský.

FbŠ Bohemians - FBC Česká Lípa 7:4 (2:0, 1:1, 4:3)
12. Rada, 16. a 50. Grézl, 33. a 50. Fryš, 41. Svoboda, 48. Bláha - 30. Vokál, 43. Slánský, 44. a 46. Hrdlička.