Sobotní zápas však českolipským nadějím vyšel perfektně. První třetina sice patřila pražským Černým andělům, když se jako jediný prosadil Vinkler, od druhé třetiny však Českolipští zařadili vyšší rychlostní stupeň a začali skóre zápasu otáčet. Dvakrát se prosadili Hrdlička s Mikešem Motejzíkem a jednu branku přidal Cobl. Dobrý výkon pak českolipští junioři pečetili ve třetí třetině zápasu, kdy se trefili v poslední minutě Cobl s Fouskem a zařídili tak do kvalifikační skupiny, v níž jsou také Liberec a Náchod, první tři body.

FBC Česká Lípa - BLACK ANGELS 7:4 (0:1, 5:3, 2:0)
24. a 32. Hrdlička, 25. a 30. Motejzík, 40. a 60. Cobl, 60. Fousek - 8. Vinkler, 24. Bělík, 29. Procházka, 34. Štyler.

Posíleni nečekaným vítězstvím cestovali českolipští junioři ke svému druhému víkendovému zápasu do Liberce. Proti místním silným juniorům však od začátku tahali za kratší konec a už první dvacetiminutovku prohráli 1:4. Ve zbytku utkání ale potěšily dva přesné zásahy talentovaného Kryštofa Loubka, který by se v budoucnu mohl objevit také v mužském A týmu. Liberečtí si však v zápase s chutí zastříleli a poslali Českou Lípu domů s nadílkou v poměru 15:4.

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 15:4 (4:1, 5:1, 6:2)
Branky ČL:
10. Martinec, 35. Motejzík, 42. a 51. Loubek.

Sestava ČL: Švajcr - Steinz, Šindelář, Racek, Semelka, Loubek, Cobl, Martinec, Motejzík, Záruba, Doňar, Drahoš, Piškula, Ulman, Matouš.

V dalším utkání přivítají junioři České Lípy na domácí půdě Náchod, hraje se v sobotu 16. září od 14:00. Následně pak cestují další den na půdu BLACK ANGELS, kde se hraje od 18:00.