Severočeši si nadějný výsledek přivezli už z úvodního zápasu v Milevsku. Ještě bez superligového útočníka Ladislava Pekárka dokázali po vyrovnaném průběhu uhrát směrem k dvojzápasu nadějnou prohru 5:6. Bylo jasné, že v České Lípě už budou karty vyloženy jinak.

Od úvodních minut to byl především patnáctiletý talent Mikeš Motejzík, který podobně jako v Milevsku i předchozím průběhu kvalifikační skupiny, dokázal sbírat bod za bodem. Syn jednoho z trenérů a strůjců této generace, zároveň bývalého florbalisty České Lípy či Mladé Boleslavi Štěpána, nakonec zaznamenal v utkání úctyhodných pět branek. Hattrickem pak přispěl k demolici Jihočechů také Ladislav Pekárek a postupně se v téměř exhibiční třetí třetině prosadila i většina kádru. Výsledkem nakonec byla suverénní výhra 16:3, přičemž na soupeřovu branku vyslali domácí v pátečním ofenzivním festivalu celkem 54 střeleckých pokusů.

Když se nejvyšší juniorská soutěž hrála v České Lípě naposledy, vznikl z nadějné generace základ mužského týmu, který následně vybojoval postup až do Superligy. V kádru nechyběli hráči jako Dominik Jansa, Milan Tichý, Jakub Novák či Jan Merlíček, českolipský dres ale tehdy oblékal i pozdější účastník mistrovství světa Martin Pražan.

Na novou talentovanou generaci, která vyrostla v podhoubí českolipského florbalu, čeká opět jedenáct zvučných soupeřů Mimo Liberce, s nímž se střetli už ve skupině, to budou třeba výběry Chodova, Střešovic, Mladé Boleslavi, dva brněnské celky Bulldogs a Hattrick, Ostrava, Vítkovice, Sparta, Bohemians nebo Ústí. Dají se očekávat tvrdé souboje se staršími, ostřílenějšími soupeři, pro mladé hráče to ale zároveň může být obrovská příležitost florbalového posunu kupředu.

Pod úspěchem je vedle Štěpána Motejzíka, který prošel s touto generací hráčů řadou různých mládežnických kategorií, podepsaná i současná mládežnická šéftrenérka Lenka Bartošová. Ta s juniory odjezdila většinu letošní kvalifikace i následnou baráž. "Až na pár chvil, kdy jsme se sami dostávali do problémů, jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Kluci na hřišti z velké části dodržovali to, co jsme jim řekli. Díky tomu teď slavíme postup," uvedla trenérka, která před šesti lety dovedla do nejvyšší soutěže i mužskou složku.

A kteří hráči vybojovali postup do CE Ligy juniorů?

Brankáři: Milan Švajcr, Radek Dvořák.
Hráči v poli: Mikeš Motejzík, Radim Piškula, Ladislav Pekárek, Viktor Steinz, Radek Matouš, Petr Slánský, Kryštof Loubek, Adam Doňar, Václav Drahoš, Filip Cobl, Adam Filip Hrdlička, Jakub Vokál, Kristian Semelka, Lukáš Šindelář.
Trenéři: Lenka Bartošová, Štěpán Motejzík. Vedoucí mužstva: František Beránek.

Druhé utkání baráže o CE Ligu:

FBC Česká Lípa – FBC Došwich Milevsko 16:3 (3:1, 5:1, 8:1)
7., 12., 39., 47., 55. Motejzík, 19., 31. a 41. Pekárek, 21. a 54. Slánský, 26. a 53. Piškula, 32. a 57. Loubek, 42. Cobl, 58. Matouš – 14. a 35. Dolejš, 51. Novotný.
Rozhodčí: Sidenberg, Pohunek. Vyloučení: 2:1, navíc Steinz (CLI) osobní trest deset minut. Střely na branku: 54:33. Diváci: 117. První zápas barážové série: 5:6. Postupuje Česká Lípa.