Úvod do utkání vyšel Severočechům skvěle. Uběhlo pouze čtrnáct vteřin a Motejzík vyzrál na brankáře Nekvindu. Po většinu první třetiny pak měli hosté navrch, ale další gól už nepřidali. Zcela odlišný průběh hry pak nabídla druhá dvacetiminutovka. Domácí v ní vystupňovali tempo a po trefách Hencla a Jakubského rázem drželi postupový výsledek.

Také ve třetí třetině to dlouho na českolipský comeback nevypadalo. Majer zvyšoval ve 48.minutě už na 3:1, pak ale přišla rychlá odpověď z hole Pekárka. Drama však pokračovalo dál. Opět na rozdíl dvou branek navyšoval skóre svým druhým zásahem Hencl a necelých deset minut před koncem to vypadalo s Východočechy už velmi dobře. Jenže bojovní Českolipští se nevzdali a dokázali se vrátit zpět do hry. Cobl opět bleskově snížil a Motejzíkova trefa z 58. minuty najednou znamenala postupový stav. Náchod potřeboval vyhrát za tři body, odhodlal se ke hře bez brankáře, ale ta už k další trefě nevedla. V prodloužení navíc dorazil domácí tým svým dalším zásahem Pekárek a rozhodl o třetí výhře České Lípy v kvalifikační skupině.

V baráži proti Milevsku by se měli českolipští florbalisté představit v rámci dvojzápasu ve středu 27. září, domácí odveta je na programu v pátek 29.9. od 18:00. Poražený z baráže bude pokračovat v první lize juniorů.

Florbal Primátor Náchod - FBC Česká Lípa 4:5pp (0:1, 2:0, 2:3 - 0:1)
24. a 51. Hencl, 28. Jakubský, 48. Majer - 1. a 58. Motejzík, 50. a 61. Pekárek, 51. Cobl.