V sobotním utkání nenechala českolipská děvčata nikoho na pochybách, že vybojují první bod. První třetina však Severočeškám ještě příliš nevyšla a plzeňský tým si po ní nesl do kabin vedení 3:2. Ve druhé třetině však Hedánková s Menšíkovou zavelely k obratu a po trefě na 4:3 už bylo jasné, že domácí tým dovede utkání do vítězného konce. Vítězství 8:3 v úvodním duelu série podpořila ve třetí části ještě dvěma zásahy Michaela Mazurová.

V plzeňské odvetě byl k vidění přece jenom vyrovnanější zápas. Českou Lípu nasměrovaly do dalších bojů v play-off především Hedánková s Haklovou, které dostaly hostující celek do vedení 2:0. Plzeňská děvčata však utkání nezabalila. Ve třetí třetině dokonce Boháčková vyrovnala, ale postupový gól zaznamenala sedm minut před koncem Menšíková. Vyrovnaný duel tak navzdory snaze domácích hráček v závěru dospěl k výhře a postupu České Lípy po výsledku 2:0 na zápasy.

Série s favorizovaným Liberec začíná v sobotu 4. března na půdě soupeře, domácí odveta je na programu 5. března od 15:00 ve sportovní hale v České Lípě.

Česká Lípa - Plzeň 8:3 (2:3, 2:0, 4:0)

Plzeň - Česká Lípa 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 18. Binědová, 44. Boháčková - 16. Haklová, 18. Hedánková, 54. Menšíková.