Utkání o šanci na účast ve vyřazovacích bojích bylo od úvodní minuty hodně nervózní. Českolipští nastoupili do zápasu opatrně a proti domácím, kteří už se smířili s účastí v play-down, se do šancí moc nedostávali. První zajímavé momenty přišly až ke konci první třetiny. Gól domácího kapitána Petera Nehily nebyl po dobře zvolené challenge ze strany hostující lavičky uznán kvůli faulu na Vavrušku, naopak přečíslení Pekárka s Krajcigrem v samotném závěru první dvacetiminutovky už skončilo vedoucí brankou České Lípy.

Minimálně herně se po vedoucí brance Severočeši uklidnili, ve druhé třetině však divákům v hale či u televizních obrazovek ukazovali, co vše se dá ve florbale nedat. Zejména aktivní Peška si dělal s obranou Panterů, co se mu zachtělo a připravoval svým spoluhráčům tutové šance. Především pak pro Krajcigra, který sám mohl vstřelit minimálně tři branky. Za brankářem Kohútem několikrát zvonily tyče, další šance už pochytal slovenský gólman. Druhá třetina navzdory velké převaze České Lípy tak branku nepřinesla.

Jen málokdo v tu chvíli čekal, že třetí část hry nabídne celkem dvanáct gólových momentů. Poté, co se přece jenom trefil na začátku 46. minuty Krajcigr, už to vypadalo, že si Českolipští vítězství vzít nenechají. Jenže hned vzápětí snížil Nehila a rozjel nejlepší pasáž domácích v utkání. Dvořák pak sice lapil trestné střílení Vykopala, ale stejný hráč deset minut před koncem přece jenom zařídil vyrovnání.

S Českou Lípou to v tu chvíli vypadalo zle, Dvořák navíc hned vzápětí zlikvidoval další šance soupeře. Osud utkání však vzal do rukou jeho nejlepší hráč Jan Peška. Osm minut před koncem si zkušeně počkal na vhodný moment ke střelbě a poslal míček mimo dosah Kohúta. Jak se ukázalo, byl to rozhodující okamžik zápasu.

Následně převzal taktovku do svých rukou Štěrba, který rychle po sobě perfektně uvolnil zakončující Koubu s Vavruškou a následně po rychlém brejku zareagoval na kontaktní gól Zapletala přesnou ranou pod horní tyč. Peška, Vavruška a Krajcigr pak v závěru ještě zvýraznili zaslouženou výhru České Lípy v poměru 10:3.

O osudu této sezony se tak rozhodne v posledním utkání základní části proti Ostravě. Českolipští v tomto duelu potřebují soupeře porazit a zároveň doufat, že Královské Vinohrady prohrají na půdě suverénního Tatranu Střešovice, případně, že Liberec nezíská v souboji se Spartou ani bod. Utkání o play-off začne v České Lípě od 17:00.

PSG Panthers Otrokovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:10 (0:1, 0:0, 3:9)
Branky:
46. Nehila, 51. Vykopal, 55. Zapletal – 20. Pekárek, 46. a 59. Krajcigr, 52., 56. a 60. Peška, 53. Kouba, 54. a 60. Vavruška, 55. Štěrba.
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:1. Bez využití: Diváci: 205. Střely na branku: 24:30.