Od úvodního buly se přitom hrál relativně vyrovnaný zápas. Jako první ovšem udeřili domácí, když se Petřík elegantně protáhl kolem českolipské obrany a bekhendovou kličkou překonal Dvořáka. Hosté odpověděli ve 14. minutě, kdy po postupném útoku uvolnil Karel přihrávkou po lajně Spilku a ten zavěsil do branky Michajloviče.

Od té doby hosté do konce třetiny na palubovce vládli. Rychlá přihrávka Krajcigra navíc našla před brankou ve velmi dobré pozici Štěrbu, který se ranou z první nemýlil. Do šaten tak aktivnější Česká Lípa odcházela s vedením 2:1.

Zápas jinak velmi připomínal první vzájemné měření sil mezi oběma soupeři z podzimu. Ve druhé třetině se totiž Severočeši výrazně stáhli na svou polovinu a vsadili na propracovanou obranu. Z ojedinělé akce navíc Spilka po faulu Nagyho vybojoval nájezd, který krásně proměnil Petr Novotný.

Domácí pak nevyužili ke konci třetiny dvě přesilovky, z té třetí na začátku další třetiny ale dokázali skórovat. Hodně prostoru dostal ke střele Kvapil a trefil přesně k tyči. Otrokovice pak soupeře zavřely na jeho polovině, ale houževnatá obrana dlouho odolávala. Škoda jen, že se hostům nepovedlo po rychlých situacích využít i některý z brejků před brankou Panterů.

A tak přišlo vyrovnání. Šest minut před koncem vypálil Koláčný a Dvořák nešťastně posunul branku přímo proti střele, který o tyč zapadla do sítě. Velkou šanci rozhodnout měli svěřenci trenérky Lenky Bartošové v samotném závěru, kdy si zahráli v početní převaze, tu ale promarnili sáhodlouhými kombinacemi s minimem střel a šlo se do prodloužení.

Také do něj vstupovala Česká Lípa s výhodou jednoho hráče v poli a tentokrát s ní naložila lépe. Pěkná Krajcigrova přihrávka zpoza branky uvolnila Ekla, který ranou na bližší tyč rozhodl o druhém českolipském venkovním vítězství v sezoně. Tím si Severočeši upevnili desáté místo v tabulce a zároveň oživili své šance na účast v play-off.

"Dva body z Otrokovic jsou sice skvělé, ale vzhledem k průběhu utkání se pro nás jedná o ztrátu bodu. Dvě třetiny jsme hráli přesně to, co jsme takticky potřebovali. Zároveň jsme nechtěli nechat soupeře hrát na balonku. Víme, že to pro diváky nebyl úplně nejhezčí zápas, ale my teď hrajeme o každý bod. Ve třetí třetině jsme se pak dopustili dvou individuálních chyb, které vyústily ve vyrovnání. To byla škoda o to větší, že jsme ve třetí části hry šli několikrát sami na bránu a mohli zápas rozhodnout dříve," uvedla trenérka Lenka Bartošová po utkání.

Bodovat však nutně potřebují i v nadcházejících dvou duelech tohoto víkendu. Nejprve se v pátek představí v Brně na palubovce Hattricku a poté v neděli 16. února od 17:00 vyzvou před svými diváky Bohemians.

Otrokovice – Česká Lípa 3:4pp (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)
7. Petřík, 42. Kvapil, 54. Koláčný – 14. Spilka, 16. Štěrba, 27. Novotný z TS, 62. Ekl.
Rozhodčí:
Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:19. Diváci: 272.