Českolipští měli podobně jako v minulých zápasech velmi dobrý vstup do zápasu. Už ve třetí minutě dostal Dzierža ve středu pole hodně prostoru a přesnou ranou k tyči převalil vedení na stranu České Lípy. Ve zbytku první třetiny pak Česká Lípa pečlivě bránila a především díky brankáři Ponomarevovi ani jednou neinkasovala.

Vyrovnat se však domácím povedlo už ve 21. minutě. Po nápadité akci se trefil nejlepší střelec týmu Sládek. Lípa ve druhé třetině vypadla z role a gólová akce zakončená dorážkou Kněžoura byla snad jediným světlým momentem týmu při hře směrem dopředu. Ve 33. minutě navíc po akci do prázdné branky srovnal Eichner a necelé čtyři minuty před koncem poslal Ostravu poprvé a naposledy do vedení pohotovou ranou ze středu hřiště Kaloč.

Do třetí části hry vstupovala Česká Lípa s nožem na krku a s těžkou situací si poradila znamenitě. Na konci 44. minuty navíc Slaného pokus z půlky hřiště zapadl možná i díky teči Kadlece přesně k tyči a bylo srovnáno. O několik minut později pak Kněžour úspěšně dorazil Krajcigrovu střelu a Karel zvýšil náskok hostů po pěkné nabídce od Dzieržy.

Vedení 5:3 necelých devět minut před koncem vypadalo slibně, ale i tentokrát se Ostrava velmi rychle a lacině dostala do hry. Z velké dálky napřáhl od mantinelu Sládek a k údivu všech poslal míček přesně pod horní tyč. Jenže Severočeši vzorně bránili a pouštěli se do rychlých protiútoků. Když v čase 55:01 jeden takový využil po souhře s Hřebřinou Kněžour a završil tak svůj hattrick, bylo hodně veselo.

Domácí prakticky okamžitě šli do hry bez brankáře, ale jejich branku ohrožovali spíše svěřenci trenérky Bartošové. Přesto se Ostrava ještě jednou dostala na dostřel. Po chybě Českolipských při rozehrávce se necelé tři minuty před koncem dostal míček před branku k Zapletalovi, který trefil přesně. Jenže na více se Ostrava nezmohla. Hosté tentokrát hráli závěr takticky vyspěle a Krajcigrův gól do prázdné branky byl jen pěknou tečkou povedeného zápasu. Česká Lípa tak potvrdila, že na Ostravu umí. Porazila ji popáté ze šesti zápasů v Superlize.

FBC Ostrava – FBC Česká Lípa 5:7 (0:1, 3:1, 2:5)
Branky: 21. a 51. Sládek, 33. Eichner, 37. Kaloč, 48. Zapletal – 3. Dzierža, 27., 48. a 56. Kněžour, 44. Kadlec, 52. Karel, 60. Krajcigr.
Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Hráno bez vyloučení. Střely na branku: 27:25. Diváci: 97.