Českolipští chtěli v souboji s velkým favoritem především zapomenout na nevydařený duel s Vinohrady, což se jim od první minuty dařilo. Ve druhé minutě sice inkasovali po rychlé akci Zoufalého se zakončujícím Benešem, jinak ale hráli s Mladou Boleslaví vyrovnanou partií. Odměnou jim byl přesilovkový gól Slaného, který se prosadil úspěšným nástřelem Hemerky. Stejný hráč pak mohl po trestném střílení překlopit skóre na stranu hostů, ale proti Bauerovi neuspěl.

Českou Lípu tak může lehce mrzet, že dobrou první třetinu nakonec výsledkově pokazila v závěrečných minutách. V nich se během 49 sekund prosadili Tadeáš Chroust a Martin Tokoš a stanovili skóre na 3:1. Hosty však tento direkt nezlomil. I ve druhé třetině pečlivě bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich skóroval Krajcigr a snížil na 2:3. Pak se sice přu hře ve čtyřech prosadil po pěkné přihrávce Tomašíka na chvíli volný Natov, ale trefy Tichého a Vavrušky přinesly těsně před koncem druhé části hry nečekané vyrovnání na 4:4.

Ani tentokrát však remízový stav po druhé třetině neplatil. S trochou štěstí se míček na brankovišti odrazil před Tadeáše Chrousta, který svým dalším gólem zase vrátil favoritovi vedení. Pomalejší byl v podání České Lípy i začátek do třetí části, kdy jinak výborně chytajícího Jukla nachytal nenápadnou střelou Suchánek. Ani po dalším dvougólovém direktu se však hosté nezlomili. Po pasu od Dzieržy snížil Ekl a i když se pak prosadil v přesilovce Natov, Krajcigrův gól po rychlém brejku stále držel Českou Lípu ve hře o překvapivý bodový zisk.

Rozhodla nakonec situace z 54. minuty. Peška s Krajcigrem nejprve na útočné polovině nevyřešili přečíslení dva na jednoho a po rychlém brejku se prosadil přesnou ranou k tyči Milan Tomašík. Českolipští pak v závěru ještě zkusili hru bez brankáře, při níž ale inkasovali hned dvakrát po trefách Tokoše a Suchánka.

Mladá Boleslav tedy nakonec vybojovala výhru 10:6, nicméně hosté se rozhodně nemusí za svůj výkon stydět. Více než tři čtvrtiny zápasu byli silnému soupeři důstojným soupeřem a potvrdili, že by se v letošní sezoně mohli měřit i s těmi nejlepšími celky soutěže. Úterní zápas byl zároveň dobrou pozvánkou na pondělní domácí premiéru v této sezoně, kdy Česká Lípa vyzve před kamerami České televize Chodov. Utkání startuje v 16:45 a více informací k němu postupně přineseme.

Mladá Boleslav – FBC 4CLEAN Česká Lípa 10:6 (3:1, 2:3, 5:2)
2. Beneš, 18. a 40. Tad. Chroust, 19. a 59. Tokoš, 32. a 49. Natov, 41. a 60. Suchánek, 54. Tomašík – 13. Slaný, 26. a 52. Krajcigr, 36. Tichý, 40. Vavruška, 44. Ekl.
Rozhodčí: Novák, Kropáček. Diváci: 775. Střely na branku: 41:23.