Liberečtí letos neprožívají tak povedenou sezonu jako v loňském roce. Po vysloveně špatném startu se sice svěřenci kouče Zdeňka Skružného dokázali zvednout, ale sérií tří výher v řadě, ale do České Lípy pocestují po čtyřech ligových porážkách za sebou. Hráči z krajského města však často měli proti sobě soupeře z absolutního čela tabulky, v neděli pak nezvládli výjezdní utkání v Českých Budějovicích proti Black Angels. 

Jednoznačným lídrem produktivity týmu a velkou oporou libereckého týmu je útočník Šimon Stránský. Ten se s úctyhodnou bilancí 25+24 drží na třetím místě tabulky kanadského bodování celé soutěže. Na deset vstřelených branek se ze zbytku týmu vyšplhal už jen přesně desetigólový Prokop Ferdan. Jinak se v letošní sezoně mohou Liberečtí spolehnout na velmi dobrou hru v nerovnoměrném počtu hráčů na hřišti. V přesilovkách jim totiž patří druhá příčka (52% využití), v oslabeních pak třetí místo (72,73%). 

Vzájemné zápasy České Lípy a Liberce nabízí vždy napínavou a dramatickou podívanou. To platilo i o prvním vzájemném měření sil této sezony, v němž Českolipští vyválčili v Liberci cenné dva body za výhru 9:8 po prodloužení, kterou vystřelil Václav Vavruška. Nutno však podotknout, že všechna předchozí tři utkání v minulé sezoně 2021/2022 zase opanoval Liberec. Čtvrteční derby však vzhledem k formě i postavení obou celků v tabulce nemá favorita.

Českolipští se stále drží v nejlepší desítce zajišťující účast v předkole play-off. Rozhodně však nemají nic jistého a v příštích soubojích proti Liberci a Pardubicím budou potřebovat nutně získat další body. Do čtvrtečního souboje půjdou svěřenci kouče Davida Derky ale v dobrém rozpoložení. Branka Štěpána Slaného totiž rozhodla o jejich vítězství 5:4 v souboji s posledními Karlovými Vary a znamenala tak pozitivní start do nového kalendářního roku. V desítce kanadského bodování celé soutěže zůstává i nadále Jan Peška (36 bodů), o bodík za ním je Radek Krajcigr,

Utkání dvou krajských rivalů odstartuje v českolipské Sportovní hale ve čtvrtek 12. ledna od 19:00 a jste na něj srdečně zváni. Rozhodčími derby budou pánové Jiří Šedivý a Radek Štengl.