Tým Blue měl další příležitost "potrénovat" na méně oblíbeném gumovém povrchu a zkusit navázat na druhé místo z předchozího turnaje. Příslušnost k elitnímu koši uhájil bez problémů, když nedopustil drama ani s libereckými Pantery, ani s Ústím, které se muselo popasovat s absencí klíčových hráčů, a příště ho tak čekají boje v druhém koši. Zbylé duely byly pro naše hráče trošku útočným trápením. Nováček v 1.koši z Lovosic zatáhl blok až na svou půlku a jeho urputná obrana dovolila "Blůčkám" skórovat jedinkrát, což na výhru nestačilo. Skvělý test a námět do našich tréninků, jak uspět v malém prostoru. Příště budeme nebezpečnější. A další výzvou zůstává FBC Liberec. V první půli na Lípu vlétl, díky čemuž proti ní letos zatím udržel stoprocentní bilanci po nakonec těžce ubráněném výsledku 3:2. Srdce severu musí příště bít intenzivněji už od začátku, druhá půle byla totiž výborná!

Sestava Blue: Záruba - Pavlovič, Kalvach, Steinz, Doňar, Motejzík, Ornst, Piškula, Martinec, Halabalík, Šindelář. Trenér: Motejzík.

Tým White se nezalekl premiérové účasti v pátém koši a solidní sestavu posílenou o vybrané borce z elévů proměnil v aktivní hru, která byla mimo dvou výher a jedné porážky spojena se zážitky proti novým soupeřům z Liberce, Žatce a Loun. "Wajti" taky ve volné chvíli zafandili Blue partě, což bylo příjemné zpestření. Taková příležitost už se našim týmům ve zbytku sezóny nemusí z důvodu odlišných košů naskytnout. Lípy bylo tedy v Liberci plno a velký dík patří mimo hráčům tradičně i všem rodičům, kteří své potomky podpořili.

Sestava White: Mádlík - Žehová, Doležil, Fabíni, Lorenc, Semelka, Kafka, Čapek, Svatoň, Kulhánek, Ulman. Trenér: Semelka.

Příští ligový start čeká Blue v sobotu 16.2. v Chomutově. White se představí v neděli 17.2. v domácím prostředí.