Začátek zápasu přitom Severočechům vyšel excelentně. Neuběhly ani čtyři minuty a po dvou trefách Vavrušky a jedné Pekárky vedla Česká Lípa jednoznačně 3:0. Poté se však začal zápas vyrovnávat a ještě do přestávky snížil další nováček v kádru domácích Lukáš Gregor.

Jenže druhá třetina hostům absolutně nevyšla. Domácí byli jasně lepší a dokázali naklonit skóre ve svůj prospěch. Podepsán pod tím byl zejména dvougólový Vít Heger, svou druhou trefu v zápase navíc zapsal i Gregor. Z kanonády na branku Daniela Jukla nakonec Východočeši vytěžili pět branek. České Lípě nepomohly ani branky Krajcigra a Vavrušky, který těsně před polovinou utkání zkompletoval svůj hattrick.

Ve třetí třetině se ale superligový účastník zmátořil a soupeře přehrával. Z mnoha šancí se však ujala jen jediná, to když kombinaci s Jirsou zakončil toho večera nesmírně produktivní Václav Vavruška. V dalších příležitostech už Českolipští pouze zvonili na tyče domácí branky a utkání tak dospělo do prodloužení.

Ještě před jeho začátkem, ale fauloval českolipský kapitán Krajcigr a početní převahu nakonec přece jenom přetavil ve druhý bod pro Hradec Lukáš Gregor. Zároveň tak vystřelil Východočechům druhé místo ve skupině, Českolipští se čtyřmi body obsadili čtvrtou pozici.

Do startu Superligy zbývá ještě dvanáct dnů a Českolipští mají za sebou zápasovou přípravu. Ze sedmi zápasů sice vyhráli svěřenci kouče Vladimíra Trčky pouze dva, některé výkony však dávají naději, že by se úvod sezony mohl Severočechům povést. Úvodní utkání odehrají florbalisté České Lípy v rámci School Matce v Mladé Boleslavi v úterý 12. září.

FBC Hradec Králové – FBC Česká Lípa 7:6p (1:3, 5:2, 0:1 – 1:0)
Branky:
17., 36. a 62. Gregor, 21. a 32. Vít Heger, 23. Štěpán Heger, 33. Koubek – 3., 4., 30. a 48. Vavruška, 3. Pekárek, 27. Krajcigr.
Rozhodčí: Sidenberg a Bezucha. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1.

Sestava České Lípy: Jukl – Kellermann, Křenek, Stárek, Mlejnek, Šedivý, Vlček – Pekárek, Štěrba, Krajcigr – Kopič, Pšenička, Trčka – Vavruška, Kouba, Jirsa. Připraven: Netopilík.

Druhý výsledek skupiny:
Pardubice - Sparta 1:7. Sparta vyhrála skupinu s plným bodovým ziskem. Pardubice skončily bez bodu poslední.