Českolipští rozehráli odvetné utkání velmi dobře a výborně zvládli úvodní třetinu. Brankář Binder byl podobně jako v úterý pod tlakem, z něhož pramenily i dva českolipské góly. Nejprve se za zády všech ostravských obránců objevil opět výborný Vavruška a rychlým manévrem otevřel skóre. Ke konci třetiny pak završil přesilovkový ťukes Krajcigr a vedení 2:0 slibovalo pohodový průběh utkání.

Jak vypadala první třetina slibně, ta druhá nabídla zcela jiný průběh. Pomohly tomu velmi laciné góly v síti brankáře Jana Dvořáka. Ten si může vyčítat zejména první situaci, kdy za jeho záda doklepl pohotově svou první střelu Adam Mikoláš. Hostům narostla křídla a prakticky po celou druhou třetinu následně dominovali. Navíc v rozmezí pouhých 12 vteřin v mžiku otočili skóre. Nejprve se prosadil výborný střelec z dálky Chatrný a krátce po něm také Bräuer. Rychlý direkt na chvíli zmrazil více než čtyři stovky diváků v českolipské sportovní hale.

Pro Lípu nakonec dopadla druhá dvacetiminutovka vzhledem k jejímu průběhu a dlouhým pasážím ostravských florbalistů před brankou Dvořáka dobře. Vyrovnání totiž obstaral nejlepší muž na hřišti Vavruška, když se svým typickým způsobem uvolnil a procedil míček za Binderova záda.

Třetí třetina se hrála ve velkých emocích. Rozhodčí Bališ s Vargou rozdávali tresty, ale paradoxně při vlastním oslabení se trefil odvážně hrající Pekárek a na chviličku dal Lípě výhodu. Hned po vstřelené brance totiž neudržel nervy na uzdě a putoval na trestnou lavici. Nabídnuté výhody využil Kuczera, nicméně také on slavil až příliš výrazně a putoval na trestnou. Českolipští ovšem další přesilovku nevyužili a šlo se do prodloužení.

Emoce tryskaly na všechny strany a v nervózním průběhu nastaveného času, kdy jedna ostravská trefa mohla České Lípě ukončit sezonu, zajel Kopič do Jakubce loktem a uviděl po trenérské výzvě hostujícího celku červenou kartu. Čtyřminutovou přesilovku ale hosté sehráli bídně a šance počítali domácí. V té největší ale Jirsa po Vavruškově nabídce ani netrefil poloodkrytou branku.

Štěstí se však nakonec přece jenom usmálo na domácí. Před přesilovou hrou v posledních dvou minutách nastaveného času si domácí trenér Vladimír Trčka nejprve vzal oddechový čas, aby následně přesnou ranou způsobil v hale euforii radosti Antonín Stárek. Zároveň si tak vynutil pokračování série v Ostravě. Poslední duel série se tu hraje v sobotu od 18:00.

FBC Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:4pp (2:0, 1:3, 1:1 – 1:0)
9. a 31. Vavruška, 18. Krajcigr, 52. Pekárek, 69. Stárek – 24. Mikoláš, 26. Chatrný, 26. Bräuer, 53. Kuczera.
Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 3:3, navíc Pekárek os. trest, Kopič TDKU (oba CLI) – Kuczera os. trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 409. Střely na branku: 23:19. Stav série: 1:1.