Českolipští se v utkání museli obejít bez nemocného Dana Štěrby a také čerstvě distancovaného útočníka Ondřeje Kopiče, který dostal od disciplinární komise neuvěřitelně přísný trest na 14 dnů. I přesto předvedli před televizními kamerami výborný začátek. Soupeře do vyložených šancí nepouštěli a sami hrozili z rychlých brejků. Jeden takový zakončil jednou rukou Krajcigr a rozradostnil početnou skupinu českolipských fanoušků. Záhy na něj navíc navázal Kouba a při prvním powerbreaku tak Lípa držela náskok 2:0.

Ten sice po návratu zpět do hry zmírnil Marek Beneš, ale Trčka vzápětí prostřelil Jurca typickým teploměrem. Ke konci první části hry pak ještě zkorigoval skóre s pořádnou porcí štěstí Jonáš Kreysa, ale i tak bylo vítězství České Lípy v první třetině velkým překvapením.

Úřadující český a evropský šampion ovšem nenechal hrstku svých příznivců na pochybách, že zápas nakonec dotáhne do vítězného konce. Ve druhé třetině totiž byla k vidění hra na jednu branku. Skóre otočili Boček, Kisugite, Meliš a Jirsa si následně vsítil vlastní gól, což donutilo hostující lavičku reagovat oddechovým časem. Od té doby se zápas přece jenom opět vyrovnal. Domácí sice přidali za Dvořákova záda další dva góly v podání Tlapáka a Havlase, ale Krajcigrovo snížení opět dostalo Lípu do hry.

Na dobrý výkon ze závěru druhé třetiny navázali Českolipští i po většinu třetí dvacetiminutovky. Góly dávali domácí především z přesilových her. Zatímco zákrok na Seiberta, po kterém mladý českolipský univerzál nebyl potrestán, putovali za katr Dzierža se Slaným. Přesilovku využili Meliš s Hanákem a skóre na konečných 11:4 pak upravil necelé čtyři minuty před koncem Tomáš Hanák.

Českolipští se však za svůj výkon nemusí stydět a zkusí na něj navázat v druhém utkání série, které se odehraje v hale v pražských Řepích od 19:00.

Kouč Vladimír Trčka (Česká Lípa): Pocity jsou smíšené. První třetina byla úplně super. To, co jsme si řekli, jsme také splnili a hráli jsme jednoduše. Bohužel pak jsme si prvních deset minut mysleli, že tady budeme hrát jedna jedna a budeme chodit balonem přes střed. Bez jednoduchosti to s Tatranem nejde. Zaspali jsme prvních deset minut a zápas se tu zlomil. Třetí třetina už zase byla lepší, ale Tatran trestal v přesilovkách. Je to pro nás poučení, abychom se nenechali vylučovat. Dva tresty byly zbytečné. Rozhodčí nám určitě nebudou pomáhat, spíše naopak. Musíme se vyvarovat zákroků, které zavání vyloučením. Je to pro nás na fyzičku hodně náročné, navíc nám řádí v týmu viróza. Není tu Dan Štěrba, někteří hráči nehráli v ideálním stavu. Navíc Ondra Kopič dostal za mě nesmyslný trest. To všechno nás stojí klíčové hráče. Kuba Seibert se navíc dnes zranil a uvidíme, zda ve středu bude. Ve zbytku série očekávám podobné zápasy. Tatran má velkou kvalitu, musíme to odbránit, odmakat dozadu a těžit z brejků. Domácí zápasy si chceme užít a především odměnit domácí fanoušky."

ESA logistika Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 11:4 (2:3, 6:1, 3:0)
Branky: 15. Beneš, 19. Kreysa, 22. Boček, 25. Kisugite, 27. a 52. Meliš, 27. Jirsa (vlastní), 30. Tlapák, 33. Havlas, 53. a 57. T. Hanák – 8. a 35. Krajcigr, 10. Kouba, 18. Trčka.
Rozhodčí: Monzer a Procházka. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0. Diváci: 212. Střely na branku: 34:18. Stav série: 1:0.