Střešovičtí sice stejně jako loni opanovali základní část Superligy, tentokrát však ani zdaleka ne tak suverénně. Po cestě ztratili svěřenci kouče Milana Fridricha celkem patnáct bodů, přičemž mezi přemožiteli Tatranu se senzačně objevili vedle České Lípy také třeba hráči Liberce a bod proti Pražanům ukořistili v derby také florbalisté SKV. I tak to ale se ziskem 63 bodů stačilo na prvenství v základní části, které Tatran pečetil výhrou na půdě Bohemians v posledním kole.

Hráči Tatranu v kanadském bodování celé soutěže prim nehráli. Nejproduktivnějším hráčem tak byl až na jedenáctém místě Marek Beneš s bilancí 27 branek a 27 asistencí. Hned za ním se umístil Tomáš Hanák a třetí pozice klubové produktivity připadla Matěji Havlasovi. Tým plný úspěšných reprezentantů obsadil páté místo v úspěšnosti přesilovek (47,5%) a může se honosit doposud nejlepším oslabením v celé soutěži (76,47%). Mezi brankáři měli oba gólmani Tatranu, tedy Lev Kliment a Tomáš Jurco, nejvyšší úspěšnost ze všech. Oba se dostali dokonce přes 84% zásahů.

Lípa doma Tatran už třikrát porazila

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Tatranu Střešovice jasně náleží hráčům Tatranu, kteří doma dosud se Severočechy neztratili ani bod a v prvním duelu sezony rozprášili Českou Lípu v Řepích vysoko 14:1. Úplně jiná písnička se však hraje na palubovkách českolipské sportovní haly. Lípa zde dokázala svého soupeře přehrát už ve své premiérové superligové sezoně 2017/2018 5:4 po prodloužení, další výhru přidala o rok později a čerstvé šampiony Champions Cupu zde porazila i v únorové dohrávce 8:7, což představuje jednu z největších výher v historii českolipského florbalu.

Českolipští si k základní části nadělili přídavek v podobě tří zápasů v předkole play-off. V nich otočili po dechberoucím průběhu sérii s Ostravou a k domácí výhře 5:4 po prodloužení přidali i sladký venkovní triumf 5:3. Už teď mají jistotu nejlepšího umístění v klubové historii a play-off si tak mohou jenom užít. "Jsme rádi za to, že si nás vybral Tatran. Nemáme co ztratit, cíl jsme splnili a sérii si jdeme především užít," uvedl trenér Vladimír Trčka.

Tým táhnou Vavruška s Krajcigrem

Na postupu z předkola play-off se čtyřmi góly podílel útočník Václav Vavruška, který aktuálně prožívá svou životní sezonu. Čtyři kanadské body obstaral také vítěz klubové produktivity v základní části Radek Krajcigr. Jasnou jedničkou v play-off je Jan Dvořák, který se zatím ve vyřazovací části soutěže může pochlubit úspěšností 77,78%.

Úterní premiéra České Lípy ve čtvrtfinále play-off se bude odehrávat pod dohledem rozhodcovské dvojice Josef Monzer a Lukáš Procházka. Z České Lípy vyráží Severočechy podpořit plný autobus fanoušků a utkání můžete, pokud se nechystáte sami do Prahy, sledovat na obrazovkách ČT Sport. Začíná se v 19:35.

Další duely série: 


Tatran Střešovice - FBC Česká Lípa (13.3., 19:00)
Česká Lípa - Tatran Střešovice (16.3., 19:00)
Česká Lípa - Tatran Střešovice (17.3., 17:00)