Od úvodního buly měli hosté před zhruba dvěma stovkami věrných jasně navrch. Rojení kolem branky Daniela Jukla zakončil přesnou střelou Martin Kisugite a od té doby Pražané kontrolovali průběh utkání. Do konce úvodní dvacetiminutovky ještě zvýšili jejich náskok postupně Šindelář, Eliáš a Meliš a do šaten se tak odcházelo při vedení 4:0 pro Tatran.

Přestávka výkonu třinácti statečných v českolipském dresu pomohla. Při dlouhodobých absencích Daniela Štěrby, Ondřeje Kopiče a Jakuba Seiberta totiž chyběl v závěrečném utkání sezony kvůli problémům s ramenem Štěpán Slaný. Tatran trochu zvolnil tempo a výsledkem jeho snahy byla pouze jedna branka z hole Tomáše Hanáka, jehož trefy režírovaly výhry Pražanů v úvodních dvou duelech.

Podobně jako v sobotu potěšila i v nedělním domácím duelu českolipské příznivce závěrečná třetí dvacetiminutovka. Stejně jako den předtím, se i tentokrát postaral o první gól v Jurcově síti po pěkné akci s Jirsou navrátilec do sestavy Daniel Kellermann. Hosté sice rychle odpověděli druhou trefou Meliše, ale fanoušky ještě potěšila pěkná kombinace mezi Šedivým a Pšeničkou, který zaznamenal poslední českolipský gól sezony. Porážka 2:6 s mnohonásobným mistrem republiky a úřadujícím evropským šampionem byla na závěr náročné série důstojnou tečkou za velmi dobrou sezonou.

Po závěrečné siréně se tak českolipští dočkali zaslouženého potlesku publika i ocenění ze strany českolipské starostky Jitky Volfové, která za vzornou reprezentaci města A týmu veřejně poděkovala. Česká Lípa zakončila ročník jako osmý nejlepší tým republiky. Tatran si na svého semifinálového soupeře musí ještě počkat.

Čtvrtfinále play-off, 3. zápas:
FBC Česká Lípa - Tatran Střešovice 6:13 (1:4, 1:4, 4:5)

Branky a nahrávky:
 15. Kellermann (Slaný), 36. Stárek (Křenek), 53. Trčka (Pekárek), 56. Krajcigr (Stárek), 57. Šedivý (Mlejnek), 60. Pekárek – 3. M. Beneš (Kisugite), 7. Sádlo (A. Kučera), 9. M. Beneš (Mar. Čermák), 16. Kreysa (Šimek), 25. Kisugite (M. Beneš), 30. M. Beneš, 33. T. Hanák (M. Beneš), 34. Kreysa, 41. M. Beneš (T. Hanák), 43. Kreysa, 44. M. Beneš, 47. M. Beneš (Kisugite), 53. M. Beneš (Kisugite).


Čtvrtfinále play-off, 4. zápas: 

FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice 2:6 (0:4, 0:1, 2:1)
Branky:
45. Kellermann, 58. Pšenička – 5. Kisugite, 14. Šindelář, 16. Eliáš, 20. a 47. Meliš, 34. Hanák.
Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 193. Střely na branku: 12:28. Konečný stav série: 0:4, postupuje Tatran. 

Sestava České Lípy: Jukl (Dvořák) – Stárek, Křenek, Krajcigr, Pekárek, Trčka, Šedivý, Mlejnek, Vavruška, Pšenička, Kouba, Jirsa, Dzierža, Kellermann.