Sedmnáctinásobný šampion České republiky nenechal v úterý a ve středu nikoho na pochybách, že si s přehledem dojde pro dva důležité body. V úterním zápase sice Česká Lípa překvapivě získala první třetinu poměrem 3:2, ve zbytku utkání ale dominovali Pražané a dokráčeli k vítězství 11:4.

Lazaret České Lípy se následně rozšířil během středečního duelu. V něm trenér Vladimír Trčka postrádal také Radima Křenka či Jakuba Seiberta, přesto oslabená Česká Lípa zvládla statečně vzdorovat a po zajímavém průběhu utkání nakonec padla 3:7. Do víkendových zápasů určitě nezasáhne ani Ondřej Kopič, který vyfasoval disciplinární trest na dva týdny. 

Jednoznačným bodovým lídrem této série je Tomáš Hanák. Ten ve dvou zápasech skóroval celkem v sedmi případech a připsal si jednu asistenci. Na pěti bodech je Marek Beneš a na čtyřech Matěj Havlas. Jeho start ve víkendových duelech na půdě České Lípy zatím není úplně jistý, neboť po tvrdé srážce s Lukášem Mlejnkem středeční duel nedohrál. Nejvyšším časem na hřišti se zatím prezentuje Marek Beneš, který odehrál v úvodních dvou duelech okolo 23 minut na zápas. Tomáš Jurco si drží úspěšnost přes 80% zásahů.

Na straně České Lípy zatím ve čtvrtfinále bodově vede Radek Krajcigr, který v sérii posbíral tři body, Ladislav Pekárek s Vladimírem Trčkou a Václavem Vavruškou zatím mají shodně po dvou. 

Česká Lípa dokázala Tatran Střešovice na domácím hřišti už třikrát v klubové historii porazit. Naposledy dokonce letos v lednu, kdy výhra 8:7 nad čerstvými vítězi Champions Cupu rezonovala napříč florbalovou veřejností. Další českolipské výhry se pak narodily v letech 2017 a 2018. Do víkendového dvojzápasu však vzhledem k pokračující marodce českolipského kádru půjde i nadále v roli jasného favorita Tatran Střešovice.

Sobotní duel play-off začíná v českolipské sportovní hale od 19:00, nedělní bitva od 17:00. Pokud se Severočechům povede alespoň jednou Tatran porazit bude série pokračovat úterním duelem v Praze. V opačném případě sezona pro Českou Lípu skončí historicky nejlepším výsledkem, tedy osmým místem. 

V sobotu se samozřejmě můžete těšit i na doprovodný program, otevřený bufet a skvělou florbalovou zábavu. Historicky první čtvrtfinálové utkání play-off v České Lípě budou řídit pánové Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora. Doražte Lípu podpořit!