Oba celky po náročném přesunu z pátečního zápasu v první třetině marně hledali tempo. V zajímavé příležitosti se po souhře s Krajcigrem ocitl Trčka, nicméně Binder předvedl skvělý zákrok. Stejně dobře si počínal i na druhé straně Dvořák, nicméně právě on kapituloval v poslední minutě po pohotové střele Daniše z přesilové hry.

Ostravští florbalisté pak dokonce zvládli po změně stran svůj náskok navýšit, když za záda českolipského brankáře prošla i rána Pešata. V těžké situaci však bojovní Severočeši nesložili zbraně a dokázali se s nepřízní osudu zdravě porvat. Perfektní kombinaci předvedli Seibert se zakončujícím Křenkem, který si akci nejprve sám rozjel a následně po parádní krosové přihrávce i zakončil. Akci jako přes kopírák navíc o čtyři minuty později předvedli také Pekárek s Krajcigrem a po vyrovnávací trefě českolipského kapitána se de facto začínalo opět od nuly.

I když jenom v uvozovkách. Českolipští od té doby byli evidentně na koni, rychlými výpady zaměstnávali čím dál unavenější obranu soupeře a snažili se dovršit obrat ve skóre. To se nakonec po velmi trpělivém výkonu a spolehlivém představení brankáře Dvořáka povedlo ve třetí části hry. Nahození Slaného dokázal zkrotit Pšenička, výtečně se obtočil okolo bránících hráčů a překonal brankáře Bindera.

Hosté i nadále zůstávali aktivní a mohli zápas sami rozhodnout. V největší šanci však Štěrba nechal opět vyniknout Bindera. A tak zničehonic srovnali domácí. Patrik Němec potáhl míč po pravé straně a plachtící ranou z poloviny hřiště k údivu ČPP Arény překonal do té doby velmi jistého Dvořáka. S Českou Lípou nepříjemné vyrovnání nijak nezatřáslo. Uběhlo 32 vteřin, Slaný opět nahazoval míček na útočnou polovinu, Pšenička ho duchapřítomně sklepl pro Štěrbu, který svou pohotovou ranou uklidil balonek přesně k tyči.

Kouč Segeťa reagoval oddechovým časem a podle očekávání sáhla Ostrava ke hře bez brankáře. Českolipští však předvedli dobrou obranu a několik obětavých bloků a jejich postup do vytouženého čtvrtfinále přetavil v realitu deset vteřin před koncem gólem do prázdné branky Václav Vavruška.

Záhy po postupu se navíc Česká Lípa ihned dozvěděla i svého soupeře pro čtvrtfinále, kterým bude úřadující evropský i český šampion – celek Tatranu Střešovice. Úvodní duel se odehraje v úterý, na sever Čech se čtvrtfinálová série dostane v sobotu a v neděli.

FBC ČPP Ostrava – FBC Česká Lípa 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
20. Daniš, 25. Pešat, 58. Němec – 26. Křenek, 30. Krajcigr, 52. Pšenička, 58. Štěrba, 60. Vavruška.
Rozhodčí: K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 10:19. Diváci: 150. Konečný stav série: 1:2.

Sestava České Lípy: Dvořák (Jukl) – Stárek, Křenek, Štěrba, Slaný – Krajcigr, Pekárek, Trčka – Seibert, Pšenička, Vavruška – Jirsa, Dzierža, Kouba – Šedivý, Mlejnek.