Zápasy ke Skutči hráči FBC začali nejslabším výkonem proti pražskému Startu, který především v první třetině využil nekoncentrovanosti Severočechů a udělil jim k tomu navíc lekci z produktivity. Výsledek 3:8 byl krutý, ale prohra vzhledem k ospalému úvodu zasloužená. Druhý mač proti velmi solidní Skutči se nesl ve znamení několika obratů se šťastným koncem pro Lípu za výhru 9:8, i když soupeř mocně dotahoval průběžné skóre 9:4.

Druhý výjezd už byl ze strany našich hráčů přesvědčivější a výkony dravější od prvního hvizdu. Odměnou byl skalp Tigers Praha v poměru 9:6, kdy modrobílí rozhodli o výhře hlavně bleskovým nástupem plným úspěšných brejků. Následně pak na Lípu neměli ani pardubičtí Sokoli, kteří byli sestřeleni poměrem 7:3. 

Pikantní souboj čeká naše barvy v domácí hale již 12.11., kdy k nám zajede tradiční rival z Liberce a také Wizzards Praha. O týden později hostíme tým Orka Stará Boleslav a Kutnou Horu, které budeme chtít vrátit porážku z úvodu sezóny.

Sestava na turnajích ve Skutči:
Beránek, Mádlík, Záruba, Šindelář, Doňar, Matouš, Kalvach, Pavlovič, Semelka, Steinz, Motejzík, Piškula, Martinec, Kafka, Tejnor, Cobl, Trepeš, Vacek. Trenéři: Motejzík, Semelka.

Komentář trenéra Štěpána Motejzíka:
"První výjezd na východ Čech nás zastihl v nedbalkách. Z utrápeného výkonu jsme se ale dokázali poučit a mezi oběma turnaji dobře potrénovali. Jsme rádi, že jde hra nahoru a vidíme potenciál se dál zlepšovat. Souboj s Libercem bude další cennou zatěžkávací zkouškou. Díky všem hráčům za odmakané turnaje a všem rodičům, co nás vyjeli podpořit."