V prvním utkání se naše děvčata postavila proti domácímu celku z Turnova. Ten sice jako tým nevyniká, ale má za to kvalitní individuality, které nám doposud nedovolily vyhrát s tímto celkem jediný zápas. Avšak tento osudný den nadešel pro soupeře právě 19.1.2020. Českolipské hráčky svoji aktivní hrou sice přehrávaly soupeře po většinu zápasu a vytvářely si plno šancí, avšak Turnov měl také svoje eso v rukávu – Kyselovou, která zařídila všechny čtyři branky svého družstva. Po dramatické koncovce, kdy Lípa odskočila na rozdíl dvou branek a Kyselová vzápětí snížila, se ale už Turnovu vyrovnat nepovedlo a Lípa si nakonec proti tomuto soupeři dokráčela pro premiérové vítězství v této sezóně a připsala si první body toho dne do tabulky.

Druhý zápas přinesl již očekávané derby s Libercem. Tým nabušený hvězdami z juniorské extraligy si od začátku na Lípě lámal zuby. I když na tom byl soupeř fyzicky lépe, nedala jim děvčata z Lípy nic zadarmo a především hrála krásný, a jak říkají fanoušci, hlavně koukatelný florbal. První třetina přinesla pouze jednu branku, bohužel do naší sítě. Do druhé třetiny děvčata nastoupila již s větší chutí a po necelých dvou minutách bylo vyrovnáno po skvělé práci Pekárkové v brankovišti soupeře. Bohužel neuběhla ani minuta a Liberec šel opět do vedení. Českolipské holky to naštěstí nesrazilo a zabraly o to více. Skvělým pohybem na soupeřově polovině se dostala ke gólové střele nejprve Jandačová a následně zvýšila Bohatá na 3:2. Třetí třetina přinesla jen vyrovnání Liberce v úvodu třetiny na konečných 3:3.

Komentář kapitánky Pekárkové: "I když zápas skončil remízou, pro nás je to výhra. Je vidět, že fungujeme a hrajeme jako opravdový tým a s takovým přístupem se dají porážet na první pohled i silnější soupeři."