Souboj proti plzeňské Slavii byl prakticky od začátku do konce jednoznačný. Na úvodní trefu Stejskala sice ještě dokázal zareagoval přesnou ranou Pekárek, jinak ale domácí na palubovce jasně vládli. Jejich skóre utěšeně narůstalo a na konci 32. minuty vedli už 11:1. Teprve ve třetí třetině se dokázali Českolipští dostat alespoň k mírné korekci skóre, když se prosadili Petříček s Pekárkem. Konečné skóre 3:12 však bylo jasným odrazem poměru sil na hrací ploše.

Ve druhém duelu proti FBC už ale českolipští junioři na body pomýšlet mohli. Západočechy sice poslal do vedení Sobek, jinak ale většinu utkání vedla Česká Lípa. Po první třetině měli hosté k dispozici dokonce dvoubrankový náskok, pod který se podepsal zejména dvougólový Jan Petříček. Pak sice v polovině zápasu snížil Konopík, ale přesilovkový gól Pešíra zase dostal Severočechy do dvoubrankového vedení.

Ani to se ale nepovedlo udržet až do závěrečné sirény. Výtečně hrající Matěj Sobek dokázal dalšími dvěma góly otočit skóre a v závěru už unavení hosté na zvrat síly neměli. Z druhého plzeňského utkání si tak vezou porážku 6:9 a v tabulce zůstávají dál na posledním místě.

Hodnocení trenérky Lenky Bartošové: „První zápas proti Slavii byl jasně v režii soupeře. Plzeň měla výborný pohyb, který dělal naší obraně velký problém. Kluci sice hráli na své maximum, ale bohužel nám tento zápas v prvních dvou třetinách vůbec nevyšel. Velké zlepšení nastalo až ve třetí třetině. Začalo se nám dařit v obraně a chodili jsme jednodušeji do útoku. Dokonce jsme třetí třetinu dokázali vyhrát 2:1. Nedělní soupeř měl být papírově stejně silný jako ten sobotní. My jsme se ale dobře vyspali a posbírali síly. Kluci nechtěli dát soupeři nic zadarmo a dvě třetiny byli lepším týmem. Plzeň nás celou dobu dotahovala, ale bohužel jsme ve třetí třetině udělali chyby, které nás nakonec stály body. Byly to však další zápasy, v nichž jsme sbírali drahocenné zkušenosti do budoucna. Věřím, že si kluci za pár let řeknou, že je dobře mít takové zápasy odehrané.“

FBŠ Slavia Plzeň – FBC Česká Lípa 12:3 (5:1, 6:0, 1:2)
7. a 11. Stejskal, 13., 19., 27. a 32. Čížek, 14. Šedivý, 22. Baxa, 22. Rapp, 28. a 31. a 59. Fuchs – 9. a 57. Pekárek, 57. Petříček.

FBC Plzeň – FBC Česká Lípa 9:6 (3:5, 2:1, 4:0)
7., 11., 36. a 49. Sobek, 15. Mrvík, 29. Konopík, 42. a 58. Baštýn, 54. Varta – 8. Petrák, 9. Horák, 15. Brodský, 16. a 19. Petříček, 32. Pešír.