Devět hráčů do pole a jeden brankář. Taková sestava českolipských juniorů se postavila do cesty silnému Chomutovu. Favorit sice zvládl první třetinu výborně a dostal se do vedení 4:0 pak se ale domácí zmobilizovali a vybičovali k velmi sympatickému výkonu. Dvě branky Horáka, jedna trefa Vacka a Trepeše dokonce znamenaly v polovině utkání snížení na 4:6.

Hostující celek si však další komplikace navzdory více než srdnatému výkonu domácích florbalistů už nepřipouštěl. Zkraje třetí třetině utekli hosté až na rozdíl sedmi branek a duel dokázali přece jenom dovést k přesvědčivému vítězství 13:5.

„Na každý zápas jsme měli k dispozici jiný tým. K našim pěti juniorům s pokaždé připojili hráči z dorostu. V sobotu jsme sice prohráli 5:13, ale kluci předvedli neskutečný a bojovný výkon, za který se nemusí stydět. Chomutovu jsme to nedali zadarmo. Všech deset kluků, kteří do utkání zasáhli, si zaslouží velkou pochvalu,“ uvedla trenérka Lenka Bartošová.

Do nedělního utkání s Karlovými Vary už byli junioři doplněni rovněž o dorostence, kteří v sobotu hráli za svou kategorii proti Hradci Králové. Po prohrané první třetině 2:3 se k vynikajícímu představení rozehrál talentovaný Ladislav Pekárek. Západočechy poslal do kolem šesti vstřelenými brankami, k nimž přidal ještě dvě asistence. Česká Lípa kolem poloviny utkání výsledek otočila a s přehledem uhlídala zaslouženou výhru 10:6. I tak ovšem zůstává s devíti body na posledním místě tabulky.

„Už po příchodu do šatny bylo vidět, že i tento tým nechá na hřišti všechno. První třetinu jsme prohráli 2:3, což bylo možná způsobeno únavou ze sobotních zápasů. Pomaleji jsme se dostávali do tempa. I když jsme si šance vypracovávali, nedokázali jsme je proměňovat. Ve druhé třetině jsme se sice už střelecky prosazovali, ale zase tam byla celá řada chyb v obraně. S třetí části hry jsme byli už stoprocentně spokojeni. Byli jsme koncentrovaní směrem dozadu a podařilo se nám soupeře vymazat. Jsme opravdu rádi za to, že všichni hráči, co hráli v sobotu i v neděli, ukázali co v nich je. Ale i to, že za Lípu se bojuje srdcem,“ zakončila spokojená trenérka Lenka Bartošová.

K dalším duelům zamíří českolipští junioři na jih Čech, kde se postupně utkají s Českými Budějovicemi a Milevskem.

FBC Česká Lípa – Florbal Chomutov 5:13 (0:4, 4:3, 1:6)
Branky ČL: Horák 2, Vacek, Trepeš, Flekl.

FBC Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 10:6 (2:3, 4:2, 4:1)