K utkání odcestovali Severočeši pouze s dvanácti hráči do pole a bez řady opor. Na daleký výlet do Jaroměře tak nejeli například Radek Krajcigr, Radim Křenek, Štěpán Slaný, Daniel Štěrba či Lukáš Mlejnek. Dvě kompletní formace navíc zcela nezachytily úvod utkání. První třetinu navzdory rychlému Pekárkovu vyrovnání vyhráli Východočeši 4:1, když se hned dvakrát prosadil Michal Janeček. Ač se postupně rozdíl mezi oběma týmy začal projevovat, navýšili domácí své vedení do poloviny utkání už dokonce na 6:1 poté, co se prosadili Hejzlar s Janečkem, který dokonce zkompletoval hattrick.

Česká Lípa se vrátila do hry gólem z oslabení z hole Ladislava Pekárka, na který pak při přesilovce navázal přesnou střelou Vladimír Trčka. Stav 3:6 proti vadnoucím domácím přece jen dával naději na zvrat v zápase, který se nakonec ve třetí třetině málem dostavil. Po rychlém snížení Pšeničky se sice na další góly v síti domácího brankáře čekalo až do závěrečné pětiminutovky, ale dvě rychlé trefy Pekárka znamenaly vyrovnání na 6:6. K odvrácení nezdaru to však nestačilo. Ve snaze rozhodnout ještě před prodloužení potrestal chybu v zadních řadách České Lípy Patrik Horčička a poslal Jaroměř do pátého kola. Pro Českou Lípu soutěž končí.

Florbal Jaroměř – FBC Česká Lípa 7:6 (4:1, 2:2, 1:3)
4. Kroupa, 11., 15. a 30. Janeček, 16. Nožička, 24. Hejzlar, 58. Horčička – 4., 33., 56. a 57. Pekárek, 37. Trčka, 43. Pšenička.

Rozhodčí: Picek, Richter. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 121. Střely na branku: 25:24.

Sestava ČL: Netopilík – Šedivý, Vlček, Stárek, Kellermann – Pekárek, Vavruška, Kouba – Pšenička, Trčka, Kopič – Dzierža, Cobl.