Florbalisté Jaroměře aktuálně působí ve třetí nejvyšší soutěži, kde stačili odehrát zatím dva venkovní duely. Zatímco okleštěná sestava dokázala vyválčit tři body v souboji na půdě Milevska, v druhém utkání proti Kobylisům, které postoupily z divize, se po vyrovnaných dvou třetinách utkání nakonec zrodilo vítězství Pražanů 11:3. V loňském ročníku Jaroměř nestačila po velkém boji ve čtvrtfinále play-off na nyní prvoligový Hradec Králové, což značí, že Českolipští nemusí mít roli v tomto utkání úplně snadnou.

V Jaroměři oslavili v červnu třicet let tamního klubu. Výběr kouče Martina Klapky se zatím může střelecky výrazně spolehnout na Tomáše Hejzlara, který ve dvou duelech národní ligy zaznamenal tři branky, k nimž přidal i jednu asistenci. Místenku ve čtvrtém kole Poháru českého florbalu si Jaroměř vydobyla výhrami v Milevsku (7:5) a ve druhém kole na půdě IBK Holice, kde Jaroměřští vyhráli přesvědčivě 14:2. 

Českolipští sice na úvod Superligy dvakrát prohráli, když nestačili na Mladou Boleslav a Chodov, zejména ve druhém utkání ale ukázali potenciál bojovat v letošním ročníku o historické maximum. Vzhledem k nabitému programu a pátečnímu rannímu souboji v Liberci se však dá očekávat, že trenér Vladimír Trčka dá příležitost hráčům širšího kádru. Pohárovým maximem České Lípy zatím zůstává čtvrtfinále z roku 2019. 

Utkání ve 140 kilometrů vzdálené destinaci začíná v 19:00. Rozhodčími duelu budou pánové Lukáš Picek a David Richter.